Projektu dienā ciemos pie biedrības „Ūdenszīmes”

IMG 1512   17. februārī Projektu dienu ietvaros Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas 6. un 7. kases skolēni apmeklēja biedrību „Ūdenszīmes” Rubenes pagasta Kaldabruņā, kur apskatīja Pļavas muzeju un piedalījās vairākās radošajās darbnīcās.

   Ekskursijas ievadā skolēniem bija iespēja iepazīties ar milzīgo augu daudzveidību mūsu pļavās, pasēdēt bērnības stūrītī, kā arī izlasīt senus nostāstus par dažādu zāļu uzlējumu gatavošanu.

Pēc muzeja ekspozīcijas apskatīšanas, pienāca satraucošākais ekskursijas brīdis, kad skolēniem bija iespēja darboties ar stiklu un pelēko mālu.

Zēni izmēģināja roku stikla griešanā. Visi kopā veidoja dažādus stikla piekariņus, zīmēja glezniņas uz matēta stikla gabaliņiem, izgatavoja sapņu ķērājus. Tad visas sagataves nonāca īpašā stikla kausējamajā krāsnī, kurā 24 stundas gatavojās izveidotie stikla izstrādājumi.

Ne mazāk aizraujoši bija darboties ar pelēko mālu. Prieku sagādāja gan māla mīcīšana, gan pagatavojamā trauka izvēle. Skolēnu fantāzijai, protams, nebija robežu. Tapa gan māla bļoda mammai, gan nelieli trauciņi rotaslietām, gan tornis, kurā dzīvo princese, kā arī kļavu lapas formā izveidots priekšmets nieciņiem.

Diena tika pavadīta jautrā un radošā atmosfērā. Skolēni atzina, ka ne tikai izklaidējās, bet uzzināja daudz jauna un interesanta, kā arī iemācījās dažas praktiskas un dzīvē noderīgas lietas.

Paldies mūsu darbnīcu vadītājām Ingrīdai, Indrai un Solvitai, kā arī stikla griešanas meistaram Jānim!

 

Klases audzinātāja

Ilona Vasiļjeva

 

IMG 1523

IMG 1529

IMG 1548

IMG 1557

IMG 1592

IMG 1657