Pilskalnes pagasta bibliotēka kopā ar skolēniem izzina mežu Skābekļa dienā

IMG 7985      Meža dienām ir senas tradīcijas, un tās tiek rīkotas ar mērķi veicināt cilvēku izpratni par mežu un meža nozari. Katru gadu Latvijas valsts mežos notiek ap 200 dažādu Meža dienu pasākumu, kuru laikā skolēni visā Latvijā tiek aicināti doties izglītojošās meža ekspedīcijās, sakopt dabu, tīrīt un izlikt putnu būrīšus, stādīt kokus.

    Jau sesto gadu Pilskalnes pagasta bibliotēka sadarbībā ar Ilūkstes 1. vidusskolu un tās 9. klases skolēniem, viņu audzinātāju Aivu Šaršūni devās uz Sventes meža iecirkni, lai piedalītos AS Latvijas valsts meži” rīkotajā izglītojošajā pasākumā ar koku stādīšanu Izzini mežu – Skābekļa diena”.

Šajos gados ir iestādīti jau vairāki hektāri meža. Kā katru gadu, bērnus cirsmā sagaidīja un ar viņiem aktīvi darbojās AS Latvijas valsts meži” darbinieki Aivars Litiņš un Juris Valpēteris. Pasākuma dalībnieki tika arī iepazīstināti ar jaunajām tehnoloģijām, kuras tiek aktīvi izmantotas mežsaimniecības nozarēs, un atzina: Mēs lietderīgi pastrādājām, ieguvām jaunas zināšanas un labi atpūtāmies.”

    Pilskalnes pagasta bibliotēka pateicas visiem Meža dienu dalībniekiem par atsaucību un centīgo darbu! Īpašs paldies skolēnu vecākiem Maiguram Krievānam un Valdim Timšānam par sniegto palīdzību pasākuma dalībnieku nogādāšanai uz cirsmu un mājās.

 

IMG 7999

IMG 8058

IMG 8070