Pie novada skolēniem viesojās bērnu rakstniece Luīze Pastore

IMG 5655     29. februārī Ilūkstes 1. vidusskolā novada skolu 6. klašu skolēni tikās ar bērnu rakstnieci Luīzi Pastori. Par grāmatu Maskačkas stāsts” rakstniece ir saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, savukārt par sērijas Mākslas detektīvi” pirmajām divām grāmatām – Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā. Rakstnieces grāmatas ir lasāmas Bērnu žūrijā.

    Kāpēc Luīze Pastore raksta grāmatas bērnu auditorijai? Pati rakstniece atbild: Mani iedvesmo tas, ka bērnu grāmatās viss ir iespējams. Mazs zēns var Rīgu nogremdēt pašā Daugavas dibenā, suņi runā cilvēku mēlē, un leģendārā Maskačka piepeši pārtop par drošāko republiku bērniem un klaiņojošiem suņiem. Es vēlētos, kaut literatūra liktu noticēt – arī manā dzīvē viss ir iespējams! Pa īstam!”

Rakstniece stāstīja par sevi un iepazīstināja ar grāmatas tapšanas gana sarežģīto ceļu no uzrakstīšanas brīža līdz nonākšanai pie lasītājiem. Skolēni tika aicināti aktīvi iesaistīties spēlē Mākslas detektīvi” un kopā ar rakstnieci radīt savu detektīvstāstu. Aktīvākie no Luīzes Pastores saņēma uzlīmi un Mākslas detektīva titulu.

     

Latviešu valodas un literatūras skolotāju

metodiskās apvienības vadītāja

S. Romaņenkova

 

IMG 5657

IMG 5667

IMG 5682