Patriotu nedēļa Eglaines pamatskolā

1      Eglaines pamatskolā no 11. līdz 18. novembrim noritēja „Patriotu nedēļa”. Šīs nedēļas laikā mūsu skolā tika organizēti vairāki pasākumi. Notika tematiskās klašu stundas par godu mūsu dzimtenei Latvijai.

  11. novembrī tika organizēts pasākums 5.-9. klašu zēniem „Esmu gudrs, stiprs un veikls kā Lāčplēsis”. Zēni varēja parādīt savu erudīciju dažādās izglītojošās aktivitātēs, kā arī piedalīties sporta stafetēs un sacensībās.

No 11. līdz 17. novembrim skolas „gudrinieki” piedalījās dažādos erudīcijas konkursos, spēlēja spēles par Latvijas personībām un valsts rašanās vēsturi. Ikviens jaunāko klašu skolēns varēja uzrakstīt savu novēlējumu Latvijai, bet vecāko klašu skolēni dalījās savās domās par to, kas viņiem patīk Latvijā un kas ir patriots. Visiem skolas bērniem bija iespēja noskatīties filmas „Rīgas sargi” un „Emīla nedarbi”.

16. novembrī notika tikšanās ar jauno robežsargu leitnantu Rolandu Smiķerstu, kurš kopā ar virsseržantu Vitāliju Bulavski un dienesta suni Riči rādīja un stāstīja, kāds ir valsts robežsarga darbs ikdienā. Tā kā Rolands Smiķersts ir mūsu skolas absolvents, viņš pastāstīja par to, kāpēc nolēma būt par robežsargu. Mēs dzirdējām interesantu stāstījumu, foto un video demonstrējumus par Rēzeknes Valsts Robežsardzes koledžu un iespējām tur mācīties.

17. novembrī LR proklamēšanas dienai veltītajā pasākumā „Latvju raksti pūriņā” skolēni un skolotāji ar dziesmām, dainām un latvju rakstiem sirsnīgi sveica Latviju dzimšanas dienā. Šajā dienā Eglaines pagasta kultūras namā skolēni uzstājās svētku koncertā, deklamēja dzejoļus, dziedāja dziesmas, dejoja un spēlēja teātri.

 Skolas bibliotēkā varēja apskatīt izstādes „Es mīlu Tevi, Latvija” un „Ceļš uz Latviju”. Visus priecēja skolēnu zīmējumu izstāde „Svētku salūts”.

 

 

2

3

4

5

6