Pasaules Dabas fonds 24. martā aicina svinēt Zemes stundu

Pasaules Dabas fonds 24. martā  aicina svinēt Zemes stundu

     Kā katru gadu, arī šogad Pasaules Dabas fonds aicina svinēt Zemes stundu, kas šogad norisināsies 24. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30. Tās laikā pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi, organizācijas un institūcijas tiek mudinātas simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tā paužot savu atbalstu vides problēmu risināšanai. Elektrības izslēgšana ir simbolisks žests, lai saliedētu sabiedrību un iniciētu plašākas pārmaiņas un, līdzīgi kā Jaunais gads, Zemes stunda tiek svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika zonu plānojumam.

    Gatavojoties Zemes stundai, Pasaules Dabas fonds un „Tetra Pak” aicina  ikvienu cilvēku, pašvaldības un uzņēmumus pievienoties Zemes stundas idejai, izvirzot kandidātus konkursam „Klimata vēstnieks”. Konkursā ir divas nominācijas, kurām var gan pieteikties pats, gan nominēt kādu līdzcilvēku. Nominācijai „Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” aicinām pieteikt personu, kas piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu, savukārt otrai nominācijai –  „Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā” – personu, kas ir guvusi būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā, iesaistot sabiedrību. Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā „Ceļotājs”. Konkursa uzvarētāji tiks godināti Zemes stundai veltītā koncertā 24. martā K. K. fon Stricka villā Rīgā. Ar nolikumu iespējams iepazīties Pasaules Dabas fonda mājaslapā www.pdf.lv. Pieteikšanās līdz 1. martam, sūtot pieteikumu elektroniski uz e-pastu: zemesstunda@pdf.lv.

    

Arī šogad Zemes stunda Latvijā notiek ar „Tetra Pak” atbalstu. Tās norisi Latvijā organizē Pasaules Dabas fonds, bet globāli akciju organizē pasaulē vadošā vides organizācija –  „World Wildlife Fund” (WWF).

 

Pasaules Dabas Fonda

komunikācijas vadītāja

Sarmīte Kolāte

 

 

  


Pasaules Dabas fonds 24. martā  aicina svinēt Zemes stundu
Pasaules Dabas fonds 24. martā  aicina svinēt Zemes stundu