Palielināts atbalsts ģimenēm ar bērniem

Atbalsts gimenem A4 makets gala      Lai sniegtu lielāku valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, pēc ekspertu sadarbības platformas Demogrāfisko lietu centrs” iniciatīvas šī gada valsts budžetā paredzēti papildus jauni pasākumi vairāk nekā 20 miljonu euro apmērā.

    To skaitā – papildus atbalsts Pirmā mājokļa programmai”, lai ģimenes ar bērniem varētu saņemt valsts galvojumu kredītam pirmā mājokļa iegādei vai būvniecībai, palielināts ģimenes valsts pabalsts ģimenēs ar 4 un vairāk bērniņiem un valsts minimālā atbalsta apmērs apgādnieku zaudējušiem bērniem. Lai palielinātu iespēju katram bērniņam augt ģimeniskā vidē, arī tiem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes, no 2017. gada tiek būtiski palielināts pabalsts aizbildnim par bērna uzturēšanu. Savukārt no šī gada 1. jūlija paredzēts piešķirt 25% atlaidi tām daudzbērnu ģimenēm, kas ir Goda ģimenes kartes” īpašnieki, braukšanai reģionālajā transportā.

Demogrāfisko lietu centrs savu darbību turpina un šajā gadā plāno īpašu uzmanību pievērst pensiju sistēmas pilnveidošanai bērnu vecākiem un vairākiem citiem jautājumiem, kas saistīti ar ģimeņu atbalstu un bērnu interešu aizsardzību dažādās dzīves jomās.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas

Reģionālās politikas departamenta

Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas

vecākais eksperts

Jānis Ilgavižs

Tālr.: 66016721

E-pasts: janis.ilgavizs@varam.gov.lv