Palīdzēsim ģimenei no Prodes pagasta!

032       Prodes pagasta Krievānumājās dzīvo brīnišķīga ģimene – tētis Rolands, mamma Zane un viņu bērni – ļoti gaidīti un mīlēti dvīnīši Ritvars un Velta. Vecāki ir jaunie zemnieki, strādā savā saimniecībā, nodarbojas ar piena lopkopību. Izpalīdzīgi, atsaucīgi, labi kaimiņi, ļoti strādīgi, ir gādīgi vecāki savam atvasēm. Diemžēl 8 mēnešu vecumā mazajai Veltai noteica diagnozi – bērnu cerebrālā trieka.

 Jau trīs gadus ģimene cīnās par savu meitiņu – nebeidzamas pārbaudes, rehabilitācijas, slimnīcas un sanatorijas – un vienmēr, neskatoties uz lielo aizņemtību, darbiem saimniecībā, līdzās Veltai ir mamma vai tētis.

 Šogad Velta un Ritvars sāka apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes Zvaniņš” Subates filiāli. Skolotāja Guna stāsta, ka pirmais, kas raksturo Veltiņu, ir sirsnība un mīlestība. Viņa vienmēr samīļo brālīti, draudzējas ar visiem bērniem. Arī pārējie bērni ir pieņēmuši to, ka Velta bez asistēšanas nestaigā, cenšas viņai palīdzēt. Veltai ļoti patīk mūzikas nodarbības, pašlaik viņa kopā ar saviem grupiņas bērniem gatavojas Māmiņu dienas koncertam.

 Velta ir izgājusi vairākus rehabilitācijas kursus Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Gaiļezers”, Nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari” un tagad jau spēj staigāt ar asistenta palīdzību, līmē, krāso. Pašlaik ir iespēja iziet rehabilitācijas kursu rehabilitācijas centrā Poga”, kur meitenei tiks veikta padziļināta novērtēšana un izmēģinātas inovatīvas rehabilitācijas metodes un tehnoloģijas.

 Centrs Poga” darbu uzsācis ar fonda Ziedot.lv” atbalstu 2016. gadā. Centrā smagi slimiem bērniem pieejamas kvalitatīvas mūsdienīgas rehabilitācijas tehnoloģijas, kuras līdz šim bija tikai ārzemēs, tajā skaitā arī Ziemeļeiropā pirmais medicīniskais gaitas robots G-EO System. Savlaicīga rehabilitācijas uzsākšana samazinās vajadzību pēc sarežģītākas ārstniecības vēlāk.

 Viens ārstniecības kurss – četras nedēļas – izmaksā 1940 euro. Palīdzēsim visi kopā mazajai Veltai Mūrniecei stabili nostāties uz savām kājiņām, ķert taureni pagalmā, salasīt puķes pļavā. Veltiņa ļoti vēlas ne tikai dziedāt, bet arī dejot, skriet un lēkāt, kā to dara citi bērniņi.

 Ja vēlaties palīdzēt, ziedojumu var pārskaitīt uz mammas kontu ar norādi – Veltai – vai arī nodot sociālajai darbiniecei Ņinai Roščenkovai Subates pilsētas un Prodes pagasta pārvaldē.

 Bankas konts: LV54HABA0551005899846 (Saņēmēja Zane Birkmane).

 

Subates pilsētas un Prodes pagasta pārvaldes vadītāja

Sofija Glūmāne

 

IMG 20150903 095005