Novembris Bebrenes vizpārizglītojošajā un profesionālajā vidusskolā

TITULBILDE       Novembris ir īpašs mēnesis mūsu Latvijas vēsturē, vienā no tumšākajiem rudens mēnešiem pasaules kartē iemirdzējās spoža zvaigzne – Latvija. Bebrenes vizpārizglītojošajā un profesionālajā vidusskolā par noturīgu tradīciju ir kļuvis novembris kā patriotisma mēnesis, kad tiek pārlapotas vēstures lappuses, godinātas mūsu senču tradīcijas un jaunieši tiek mudināti pārdomāt mūsdienu aktualitātes.

2. novembrī un 1. decembrī notika interesantas tikšanās ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (LNBS) pārstāvjiem un Aizsardzības ministrijas darbinieku. Saistošās prezentācijās tika sniegta informācija par LNBS specvienības un zemessardzes bataljona karavīru ikdienu un grūto misiju. Jaunieši guva ieskatu par to, kādas ir prasības, lai kļūtu par LNBS karavīru. Īpašu interesi radīja zemessardzes karavīra ekipējuma demonstrēšana, daudziem radās vēlme pielaikot gan ķiveri, gan vesti.

10. novembrī visa skolas saime pulcējās uz Mārtiņdienas gadatirgu. Aktīvākie tirgotāji bija sākumskolas bērni. Pircējiem tika piedāvāti dažādi našķi, rotaslietas un pat stresa bumbas. Mazie tirgotāji guva vērtīgu pieredzi, bet tirgus apmeklētāji priecājās par garšīgajām un interesantajām lietām. 4. klases skolēni un vecāki muzejā „Gulbji” iepazinās ar Mārtiņdienas tradīcijām. Jurgita Grūberte pastāstīja par mūsu senču jautro ķekatu laiku. Audzēkņi kopā ar vecākiem gatavoja maskas un spēlēja spēles. Pasākumā valdīja jautrība un smiekli, īpašu burvību piešķīra lauku mājas burvība un senatnes elpa.

10. novembrī jau piekto reizi norosinājās Latvijas Kultūras akadēmijas organizētais Kultūras kanona konkurss „Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei”. 2016./2017. gada konkursa moto – Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei – ikvienam, ik dienu. Komandu uzdevums bija izvēlēties trīs jau kanonā esošas vērtības un pamatot, kāpēc tās ir mums svarīgas, kā arī piedāvāt divas savas, kuras kanonā nav iekļautas. Prezentēt šīs vērtības gan žūrijai, gan klātesošajām komandām, pamatot to nozīmīgumu, kā arī piedāvāt savu versiju spēles izveidei. Mūsu komanda – Sanita Vitkovska, Justīne Kolosovska un Jana Simanoviča – par savām nozīmīgajām vērtībām izvēlējās Dziesmu svētkus, Raini un Latvijas naudu. Kā jaunās vērtības piedāvāja Bebrenes Brīvības pieminekli un Augšzemes villaini. Skolas komanda ieguva 1. vietu un tika izvirzīta otrajai kārtai. Otrajā kārtā mēs sadarbosimies ar konkursa sadarbības partneri – Latvijas uzņēmumu „Brain Games” – un mēģināsim izstrādāt galda spēli.

11. novembrī pie Brīvības pieminekļa tika godināti visi tie karavīri, kas atdevuši savas dzīvības par Latvijas brīvību. Lāčplēša dienas pasākums pulcināja kopā skolēnus, skolas darbiniekus un Bebrenes iedzīvotājus. Neaizmirst Latvijas vēsturi un veidot Latvijas nākotni klātesošos aicināja Bebrenes pagasta pārvaldes vadītāja Benita Štrausa un Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas direktore Ērika Šaršune.

16. novembrī visus kopā pulcināja profesionālās ievirzes pasākums „Kūka Latvijai”. 9.-12. klašu skolēni un profesionālās izglītības nodaļas audzēkņi klāja svētku galdu un garnēja torti. Pasākums izskanēja kā aicinājums arī mājās kopā ar ģimeni svinēt Latvijas dzimšanas dienu un izveidot to par skaistu tradīciju daudzās paaudzēs.

16. novembrī Cēsu koncertzālē notika Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga laureātu godināšanas ceremonija. Bebrenes vispārizglītojošajai un profesionālajai vidusskolai – 2. vieta nominācijā „Dabas zinības 2016” un „Mazā Pūce”, kā arī nominācijā „Kopvērtējums 2016”. Paldies visiem par ieguldīto darbu, lai mūsu skolas vārds izskanētu Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga noslēguma pasākumā!

30. novembrī konkursā „Mēs mīlam Latviju” jaunieši pārbaudīja savas zināšanas par Latvijas valsts vēsturi, tradīcijām, kā arī atcerējās izcilas personības. Dalībnieki pierādīja, ka zina patriotiskās dziesmas, kas latviešiem vienmēr ir palīdzējušas pārdzīvot grūtos likteņa triecienus. Mūsu tautasdziesma „Pūt vējiņi” skanēja mazliet neparasti – kā alfabēts. Ieguvēji bija visi – gan dalībnieki, gan skatītāji. Paldies visiem, kas palīdzēja Bebrenē uzziedēt patriotisma mēnesim!

Laika ritums ir neapturams, vieni svētki nomaina citus. 28. novembrī tika aizdegta pirmā svece lielajā Adventes vainagā. Klātesošos uzrunāja priesteris Arnis Maziļevskis un Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas direktore Ērika Šaršune.

Tuvojas gaišie Ziemassvētki. Lai gaišās sveču liesmas dāvā ikvienam klusu un piepildītu Ziemassvētku brīnuma gaidīšanas laiku!

 

Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas

direktores vietniece audzināšanas jomā

Aija Valpētere

 

DSC 2601

DSC 2651

IMG 0900

IMG 0981

IMG 2464

PIRMA ADVENTE 6