Novada skolēni piedalījās jauniešu forumā „Es digitālo mediju vidē!”

egl2      7. februārī Eglaines pamatskolas un Ilūkstes 1. vidusskolas skolēni Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, piedalījās jauniešu forumā Es digitālo mediju vidē. Jau 14. gadu pēc kārtas tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena, kuras sauklis Kopā par labāku internetu!”, aicinot ikvienu būt pozitīvam internetā un veidot labāku interneta vidi.

    Divi Net-Safe Latvija” Drošāka interneta centra sociālie eksperimenti apliecina, ka vecāki samērā vieglprātīgi izturas pret bērnu privātumu internetā. Arī paši bērni neapzinās, ka svešinieki var piekļūt viņu sociālajos tīklos ievietotajai informācijai un to izmantot. Aicinām ikvienu noskatīties šos eksperimentus.

Par to, lai mēs kļūtu atbildīgāki un zinošāki interneta lietotāji, stāstīja vairāki lektori. Skolēnus aizrāva Artūrs Mednis, sociālo mediju eksperts, viņa prezentācija lika aizdomāties, kā jaunieši lieto internetu, nedomājot par to, kā šodien izdarītais var ietekmēt mūsu nākotni. Iejusties savu vecāku vietā mums lika žurnālists Ansis Bogustovs. Viņš pastāstīja par savu četru bērnu un viņa paša pieredzi un interneta lietošanas paradumiem, un deva padomus, kā jēgpilni izmantot šo resursu.

 

egl1