Mazie bebrenieši devās ekskursijā uz Pilskalnes Siguldiņu

DSC01633    20. maijā Bebrenes pagasta bibliotēkas Bērnu žūrijas eksperti devās ekskursijā uz Pilskalnes Siguldiņu. Ekskursijā piedalījās Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas 1.-5. klašu skolēni. Siguldiņā bērnus sagaidīja pārsteigums – Muzikālā taka. Takas sākumā mūs sagaidīja Mežamāte un mūsu skolas skolēns Ilmārs Mežaraups ar muzikālu priekšnesumu.

    Pirms došanās ceļojumā pa taku Mežamāte bērnus iepazīstināja ar noteikumiem, kuri jāievēro. Bērni deva solījumu, ka saudzēs dabu. Pēc neliela ceļojuma bērnus sagaidīja Sunīte Folija un meitene, kura spēlēja flautu. Sunīte aicināja meitenes nomazgāt muti avota ūdenī, lai būtu skaistas un veselas, bet zēnus, – lai būtu stipri un stalti.

Nākamajā takas posmā mūs sagaidīja Zeltstarīte, kura stāstīja par ziedu nozīmi. Arī muzikālais priekšnesums bija jauks – atminējām dziesmu un visi kopā to nodziedājām. Ceļojot tālāk, satikām Pūci. Atraktīvā Pūce mums uzdeva interesantas mīklas. Izrādās, ka labākā mīklu minētāja ir Monta. Mīklas minēt rosināja arī saldās balvas.

Priecīgs pārsteigums bija tikšanās ar Bitīti un zēnu, kurš spēlēja saksofonu. Šoreiz nebija tik viegli atminēt spēlēto dziesmu. Vizbulītes uzdevums bija no burtiem izveidot divus vārdus. Šo uzdevumu visātrāk veica mūsu trešklasnieki.

Pēc ceļojuma ar zāļu tēju un cepumiem mūs cienāja Pilskalnes pagasta bibliotēkas vadītāja Zita Timšāne.

Paldies, pasākuma organizatoriem, kā arī Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un viņu skolotājiem! Paldies Bebrenes pagasta pārvaldes vadītājai Benitai Štrausai par doto iespēju bērniem aizbraukt ekskursijā!

 

 

Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas

 skolotāja Marta Vanaga

 

DSC01636

DSC01642

DSC01651

DSC01652

DSC01661

DSC01675

DSC01691

DSC01695

DSC01698