„Latvijas ekspresis simtgadei” jau ceļa jūtīs!

Latvijas ekspresis simtgadei afiscarona A1        No 26. līdz 28. maijam cauri visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem ceļā dosies speciāls vilciena reiss „Latvijas ekspresis simtgadei” ar vairāk nekā 180 pasažieriem – dziedātājiem un dejotājiem.

    Gaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus un Latvijas simtgadi, īpašais vilciens piestās 12 Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos, kopā ar koriem „Balsis”, „Monēta un Rīga”, deju ansambļiem „Ačkups”, „Auda”, „Dardedze” un vietējiem māksliniekiem, trijās dienās sniegs 12 unikālus bezmaksas koncertus. Dzelzceļš vēsturiski ir vienojis dažādos novadus un to cilvēkus. Tieši pa dzelzceļu dziedātāji un dejotāji krāšņos, izrakstītos tautas tērpos no visas Latvijas devās ceļā un saplūda Rīgā, lai karstajās vasaras dienās vienotos kopīgā dziesmā un dejā, kas vēl šodien kā tradīcija simbolizē tautas saknes, vienotību un spēku.

Vilciens savu maršrutu sāks Latgalē – Indras stacijā, bet vērienīgais noslēgums sagaidāms Valkā/Valgā, kur muzikālā uzvedumā tiks akcentēta Valkas 1917. gada notikumu izšķirošā nozīme Latvijas valsts izveidē. Ikviens aicināts stacijā sagaidīt māksliniekus un kopīgi uzsākt valsts simtgades svinības.

 

26. maijā (piektdien):

Indras stacijas laukumā – plkst. 14.00

Daugavpils stacijas laukumā – plkst. 18.00

 

27. maijā (sestdien):

Krustpils stacijas laukumā – plkst. 8.00

Daugavas stacijas laukumā – plkst. 9.30

Vecumnieku stacijas laukumā – plkst. 12.30

Dobeles stacijas laukumā – plkst. 17.00

Liepājas Annas tirgus laukumā – plkst. 21.00

 

28. maijā (svētdien):

Tukuma I stacijā – plkst. 8.00

Rīgā, Stacijas laukumā – plkst. 10.00

Inčukalna stacijas laukumā – plkst. 13.50

Siguldas stacijas laukumā – plkst. 14.00

Valgas stacijas laukumā – plkst. 20.00

 

„Balsis” jau regulāri organizē vērienīgus koncertprojektus Latvijas reģionos, – bijuši 16 koncerti dažādās Latvijas stacijās, tautas ekskursiju braucieni uz Siguldu, Cēsīm, Gulbeni, Alūksni. Savukārt 2013. gadā veiksmīgi tika realizēts projekts „Dziesmu un deju svētku ekspresis”. Vienas dienas laikā notika vairāki koncerti, turklāt īpaši izgreznotais vilciena sastāvs vairākas nedēļas piestāja dažādās Latvijas vietās, sagaidot Dziesmu un Deju svētkus.

Paldies visām pašvaldībām un māksliniekiem par iesaistīšanos un atbalstu!

 

Tuvākajā laikā „Balsis” ir iespējams dzirdēt:

14. maijā plkst. 18.00 koncertā „Brīnumzeme” Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Šis ir jau otrais Sing Along (līdzdziedis) koncerts, kur klausītājam ir iespēja pārtapt par dalībnieku, iegādājoties īpašās biļetes konkrētā balss grupā. Kopīgi atzīmēsim Lūcijas Garūtas 115. dzimšanas dienu (14.05.1902. – 15.02.1977.), dziedot viņas un Andreja Eglīša kantāti „Dievs, Tava zeme deg”, Jurjānu Andreja kantāti „Tēvijai” un Pētera Barisona kantāti „Brīnumzeme” ar Jāņa Akuratera dzeju. Sīkāks apraksts singalong.lv.

15. maijā plkst. 19.00 koncertā Latvijas Universitātes Lielajā aulā kopā ar Perdjū (Purdue) Universitātes jauniešiem (ASV). Viens no populārākajiem jauniešu TV seriāliem „Radīti skatuvei” (Glee) veicinājis milzīgu jauniešu interesi par pop-koru kultūru Amerikā. „The Purdue Varsity Glee Club” koris ir viens no spilgtākajiem šā žanra pārstāvjiem. Dzirdēsim amerikāņu tradicionālos dziedājumus, labāko no „The Beatles” repertuāra un daudz šodien populāras mūzikas kora skanējumā. Būs arī kopā dziedāšana. Ieeja brīva.

 

Papildu informācija:

Ints Teterovskis

Talr.: 29414158

www.balsis.lv