Labākās klases devās mācību ekskursijā

IMG 0806    8. oktobrī Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 5., 7. un 11. klašu skolēni – pagājušā mācību gada titula „Gada klase” uzvarētāji savās vecuma grupās – devās mācību ekskursijā uz Aglonu. Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja vairākus ceļotājiem interesantus objektus.

Maizes muzeja vadītāja interesanti un atraktīvi, bērniem līdz darbojoties, izstāstīja maizes ceļu līdz galdam. Kristus Karaļkalnā, baudot zelta rudens krāšņumu, iepazinām Bībeles tēlu skulptūras un apskatījām skaisti iekopto vidi. Lai gan daudzi līdz šim Aglonas baziliku bija apmeklējuši tradicionālajos svētkos 15. augustā, šoreiz mums bija iespēja ieiet bazilikā un noklausīties gida stāstījumu par šo unikālo celtni.

Ceļojuma noslēgumā piedalījāmies aizraujošā vēstures stundā Kara muzejā. Te varēja ne tikai redzēt un dzirdēt par Otro Pasaules karu, bet arī daļu eksponātu uzģērbt un paturēt rokās.

Gūtie iespaidi un jaunā informācija visos atstāja pozitīvas emocijas un vēlmi arī turpmāk iepazīt Latvijas skaistākās vietas, cīnoties un iegūstot „Gada labākās klases” titulu.

Paldies Ilūkstes novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu transporta nodrošināšanai.


Skolotāja Valda Namiņa

 

 IMG 0807