Kristīgā nometne Ilūkstē

nometne1       No 17. līdz 26.jūnijam Ilūkstē norisinājās kristīgā nometne, kuru organizēja Vissvētākās Dievmātes Piedzimšanas Ilūkstes pareizticīgais klosteris.

        Nometnē piedalījās bērni un jaunieši no Ilūkstes un Rīgas. Nometnes mērķis bija – bērnu audzināšana kristīgā garā un lietderīga laika pavadīšana jauniešiem. Desmit dienu garumā bērni apmeklēja kristīgās mācības stundas, mācījās jaunas lūgšanas, piedalījās dievkalpojumos, kā arī palīdzēja baznīcai.
        Liela uzmanība nometnē tika pievērsta sportam un aktīvai atpūtai. Katra diena sākās ar rīta rosmi. Bērniem bija patīkami vingrot un sportot atjaunotajā Ilūkstes stadionā. “No rītiem mēs gājām uz stadionu un vingrojām. Tas padarīja mūs možus, deva spēkus veselai dienai,” saka nometnes dalībniece Angelīna no Rīgas. Nometnē neiztika arī bez spēlēm un konkursiem. Katru dienu bērni peldējās klostera dīķī.
Nometnē bija daudz vakara un nakts pasākumu, piemēram, nakts paslēpes, ugunskurs ar desiņu cepšanu. Bija organizēts pārgājiens uz “Siguldiņu” un brauciens uz Sasaļu ezeru.
         Bērni nometnes laikā mācījās sadzīvot kopā, dzīvot patstāvīgi bez mammām un tētiem, mācījās draudzēties un strādāt kopā. “Mēs iemācījāmies cienīt viens otru, strādāt kolektīvā. Kā arī es vairs nebaidos iet uz baznīcu, jo līdz šim es tur jutos sveša un noslēgta. Es pati sāku pamanīt, ka mainos uz labo pusi un vairs negribu darīt tās muļķības, kuras bija darījusi līdz šim,” saka Viktorija no Ilūkstes Sadraudzības Vidusskolas.
Nometnes noslēgumā tika organizēta ekskursija uz Rīgu, kur bērni apmeklēja Kristus Piedzimšanas Pareizticīgo Katedrāli, pastaigājās pa Vecrīgu un pēc tam devās uz “Līvu Akvaparku”, kā arī nopeldējās jūrā. Nometnes dalībnieki izsaka lielu pateicību Ilūkstes novada Domei, it īpaši Domes priekšsēdētājam Stefana Rāznas kungam, bez kura palīdzības un atbalsta šī ekskursija nebūtu iespējama.
         Nometnes pēdējā dienā bērni rādīja vecākiem un baznīcas draudzei nelielu teatrālu uzvedumu. Pēc tam notika bērnu apbalvošana ar diplomiem un dāvanām par piedalīšanos nometnē. Bērnu un vecāku atsauksmes par nometni bija ļoti labas. “Šī bija vislabākā nometne, vislabākās dienas, vislabākie jaunieši. Mīlu jūs visus. Paldies visiem par šo laiku,” saka nometnes dalībniece Kitija.
         “Mūsu nometne ilga tikai desmit dienas, bet gribējās, lai ilgst vismaz mēnesi. Vēlos lai tāda nometne ir katru gadu,” saka Ilūkstes 1. Vidusskolas skolniece Marina. Šādu vēlēšanos izteica visi bērni – katru gadu piedalīties nometnē.

Nometnes vadītāja Inoķiņa Anfisa

nometne2

Foto: Ludmila Sokolova