Konkurss „Skani, tēvu zeme” pirmo reizi izskan Ilūkstē

titilbilde      20. oktobrī, gaidot Latvijas simtgadi, Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā notika pirmais Sēlijas un Latgales novadu mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss „Skani, tēvu zeme”.

     Konkurss notika ne vien ar mērķi veicināt māksliniecisko izaugsmi kā skolēniem, tā pedagogiem, bet arī, aicinot pilnveidot zināšanas par nacionālās kultūras bagātībām un saskatīt dzimtās vietas vienreizīgumu.

Konkursā piedalījās mūzikas un mākslas skolu audzēkņi vecumā no 7 līdz 16 gadiem divās kategorijās – „Mūzika” un „Māksla”.

Kategorijā „Mūzika” piedalījās 21 skolēns, pārstāvot Aglonas, Špoģu, Aknīstes, Viļānu, Pļaviņu, Dagdas un Ilūkstes skolas. Konkursa dalībnieki izpildīja divas dziesmas – Latgales vai Sēlijas novada tautas dziesmu un latviešu komponista orģināldziesmu vai tautasdziesmas apdari ar patriotisku tematiku. Vokālistus vērtēja Aglonas bazilikas Kora skolas direktore, kordiriģente Ieva Lazdāne, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas vokālais pedagogs, vokālās mūzikas IP un vokālās nodaļas vadītājs Jevgenijs Salna, Daugavpils Universitātes asociētā profesore, Mg. art. un Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Ilona Bagele.

Kategorijā „Māksla” piedalījās 80 dalībnieki, pārstāvot Līvānu, Krāslavas, Dagdas, Naujenes, Špoģu, Vecumnieku, Baltinavas, Preiļu un Ilūkstes skolas. Dalībnieki iesūtīja darbus par tēmu „Dzimtā novada āres kadrējums” (gleznošanas, grafikas, zīmēšanas vai datorgrafikas tehnikās). Darbu vērtēšanas komisijā bija Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Mācību projekta vadītāja Baiba Priedīte, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” mākslas vēstures un gleznošanas skolotāja Dace Abricka un zīmēšanas un burtu mācības skolotāja Svetlana Trušele.

Konkursa ietvaros notika arī radošās darbnīcas bērniem, tās vadīja Svetlana Trušele. Savukārt mūzikas skolu pedagogiem bija iespēja piedalīties meistarklasē „Vokālais darbs ar 7-16 gadus veciem bērniem”, ko vadīja Ilona Bagele.

Konkursu rīkoja Ilūkstes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Ilūkstes novada pašvaldību un Ilūkstes novada kultūras centru.

 

 

IMG 1142

IMG 1146

IMG 1155

IMG 1165

IMG 1171

IMG 1177