Konkursā „Izgaršo Latviju” skolēni iepazina pākšaugu ēdienus

IMG 0802      Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) 2016. gadu aicina aizvadīt kā Starptautisko pākšaugu gadu. Šādu iniciatīvu izvirzījusi Pārtikas un lauksaimniecības organizācija, un gada mērķis ir izcelt un popularizēt pākšaugu kā ilgtspējīgas pārtikas audzēšanas un uzturvērtības nozīmi.

      Šajā gadā ANO aicina runāt par pākšaugu nozīmi cilvēku pārtikā un globālās nabadzības un bada mazināšanā. Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrā šim tematam tika veltīts īpašs pasākums un tajā piedalījās komandas no novada skolām:

Ilūkstes 1. vidusskolas komanda (Sindija Rimoviča un Estere Rakicka, Katrīna Ķīse un Zita Zanda Stupiņa, Elīza Repkova un Andželika Purvinska, skolotāja Aija Žuravska). Komanda ieguva skatītāju simpātijas balvu par garšīgākajiem salātiem;

Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas meitenes (Kitija Beitāne, Jevģēnija Boiko, skolotāja Veslava Linčika);

Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas komanda (Enija Varguleviča un Jolanta Daukste, skolotāja Olga Dogžina). Meitenes izpelnījās simpātiju par skaistāko galda noformējumu un ēdienu pasniegšanu;

Eglaines pamatskolas komanda (Elvita Bērziņa un Liāna Isajeva, skolotāja Vita Ķiploka);

Raudas internātpamatskolas komanda (Diāna Mihailovska, skolotāja Inta Gabrāne). Komanda saņēma simpātijas balvu par interesantajām „Zirņu pikām”.

Noslēgumā konkursa dalībnieki paši varēja kopā pagatavot šokolādes konfektes un izgaršot augļus šokolādē.

 

 

IMG 0805

IMG 0807

IMG 0808

IMG 0869