Jubilejas gads teātru festivālam „Neparastā skatuve” Raudas skolā

DSCN9596       9. maijā Raudas skola svinēja teātru festivāla „Neparastā skatuve” 10 gadu jubileju. Festivāla jubilejas tēma – „Saulīte siltā, saulīte jaukā, debesīs zelta ratiņos braukā””. Pasākumu krāšņāku darīja viesi no Sveķu, Antūžu, Baltinavas un Ezersalas skolām. Arī šoreiz katra skola bija sagatavojusi muzikālu, jautru, pamācošu, sirsnīgu, skatuvisku, teatralizētu uzvedumu.

    Katrs dalībnieks iejutās kādā tēlā un ar lielāko prieku to atveidoja uz skatuves. Antūžu skolas bērni – vismazākie festivāla dalībnieki – ar uzvedumu „Saulītes sagaidīšana” pamācīja, kā ir jāsamīļo saulīte, lai tā visus iepriecinātu. Ezersalas skolas galvenā varone – Vāvere – iepazīstināja mūs ar „Pavasara vēstnešiem” – spožo saulīti, silto lietutiņu un strautiņa dziesmu. Sveķu skola parādīja, cik liels ir draudzības spēks stāstā „Pūpolēns un pelēns”, un pierādīja visiem, ka pat visdrūmāko pelēnu ir iespējams izvilkt no tumšās alas sildīties pavasara saulītē. Raudas skolas skolēni aizveda skatītājus uz Strīpaiņa pļavu, kur pēc skriešanās sacensībām visi cienājās ar „Medus kūku”. „Baltinavas muzikanti”, kuri atceļoja uz Raudas skolu, iepriecināja klātesošos ar jautru deju. Pasākumu jautrāku, krāsaināku un atraktīvāku darīja tā brīnišķīgās vadītājas – Pepija Garzeķe (skolotāja Līga ) un Bizmārīte (skolotāja Iveta). Arī viņas kopā ar teātru festivāla dalībniekiem priecājās par siltajiem pavasara saules stariem, izbaudīja krāšņos priekšnesumus, dziedāja, dejoja un priecājās.

Pēc žūrijas apspriešanās katras skolas aktieri saņēma titulu: mazie Antūžu skolas aktieri – „Saulainākie aktieri”, Ezersalas skolas muzikālie aktieri – „Jautro nošu pavēlnieki”, Sveķu skolas mākslinieki – „Teatralizētākie aktieri”, Raudas skolas aktieri – „Skatuviskākie aktieri”, Baltinavas skolas aktieri – „Enerģiskākie un drošākie aktieri”. Pasākuma noslēgumā katra skola saņēma jubilejas kūku, festivāla emblēmu un piemiņas balvas. Pēc tam visi festivāla dalībnieki turpināja draudzēties un priecāties diskotēkā.

Teātru festivāla dalībnieku lielākais ieguvums ir kopības, draudzības un prieka sajūta. Patiess prieks ir par mūsu viesiem, kuri, neskatoties uz lielo attālumu, jau vairāku gadu garumā ierodas svinēt kopā ar mums šos svētkus.

Vairāk foto – Raudas internātpamatskolas mājaslapā.

 

 

Raudas internātpamatskolas skolotāja

Iveta Repkova

 

DSCN9598

DSCN9602

DSCN9634

DSCN9639

DSCN9648

DSCN9669