Ilūkstes novada seniori viesojās Jelgavas novadā

1 IMG 3797    13. oktobra rīts vēstīja par strauju rudens tuvošanos, bet tas nemazināja mūsu noskaņojumu, jo mēs devāmies ciemos pie Jelgavas novada senioriem. Dienas kārtība bija iepriekš saskaņota, tāpēc šī novada seniori-aktīvisti mūs jau gaidīja Jelgavas novada domē.

    Tikšanās sākās ar pieredzes apmaiņas stāstījumiem par dažādiem senioru pasākumiem. Kaut arī jelgavnieku senioru biedrība darbojas tikai divus gadus, tomēr viņu praktiskā pieredze dažādu aktivitāšu organizēšanā un biedrības finansiālā stāvokļa nodrošināšanā ir apskaužama.

Biedrības vadītāja Inta Savicka aicināja turpināt mūsu iepazīšanos ar Jelgavas novada interesantākajām vietām. Sākumā mēs kopā ar jelgavniekiem apmeklējām Glūdas pagasta Dienas centru „Zemgale”, kura vadītāja Herta Elza Šalkovska prezentēja pagasta biedrības „Attīstības centrs – Dzīvo gudri” projektu rezultātus. Tad katrs no mums varēja sev pagatavot piemiņas suvenīru un tuvāk iepazīties ar nodarbību telpām. Ikviens guva lielu gandarījumu par dzirdēto un redzēto šajā centrā, lai mūsu novada seniori arī varētu izmantot šo pieredzi.

Nākamā pieturas vieta bija Elejas muižas Tējas namiņš, kura darbība ir kļuvusi par sākumu Elejas muižas parka atjaunošanai un labiekārtošanai. Bet visinteresantākais mūs sagaidīja Sesavas pagastā, kur darbojas mājražotāju Mālkalnu ģimene. Viņi mums piedāvāja degustācijai un iegādei vairāk nekā desmit pašu gatavotus sierus un citus lauku labumus. Kopīgi nodziedātā dziesma ekskursijas noslēgumā iedvesmoja visus draudzīgas sadarbības sākumam.

 

Ilūkstes novada pensionāru biedrības padome

 

2 IMG 3780

3 IMG 3778

4 IMG 3799

5 IMG 3802

6 IMG 3816

7 IMG 3822

8 IMG 9623

9 IMG 3831

10 IMG 3848

11 IMG 3840

12 IMG 3849