Zemledus makšķernieki pulcējās tradicionālajās Ilūkstes novada sacensībās

***Skaistā pirmā pavasara mēneša sestdienā – 2. martā – Eglaines pagasta atpūtas bāzē „Saliņas”  pulcējās ziemas makšķerēšanas sporta piekritēji, lai piedalītos Ilūkstes novada zemledus makšķerēšanas sacensībās uz Sviļu ezera.  Plkst. 7.00 pie ezera kopā sanāca 35 dalībnieki, kas pārstāvēja Ilūkstes, Daugavpils, Jēkabpils un Madonas novadu. Makšķerēšanas prasmēs sacentās 10 komandas (pa 3 dalībniekiem katrā) un individuālie makšķerētāji, kuru vidū bija arī četras dāmas un viens bērns.

***Komandu sacensība ilga 4 stundas, pēc tam 10 labāko lomu guvēji, kas tika noteikti pēc noķerto zivju kopējā svara, individuāli vēl vienu stundu turpināja sacensties savā starpā.

***1. vietu komandu sacensībā izcīnīja „Brētliņas” no Ilūkstes novada (M. Kurtišs, V. Šidlovskis, D. Orehovs), 2. vietā ierindojās „Vecie līņi” no Madonas novada, bet 3. vietā – „Ilūkste”. Individuālajā sacensībā vīriešu grupā uzvarēja M. Kurtišs (Ilūkstes nov.) ar 0,330 kg lomu, viņam sekoja A. Petrovs (Ilūkstes nov.) ar 0,151 kg, no kura tikai nedaudz atpalika V. Barūklis (Madonas nov.) – 0,150 kg. Sieviešu grupā labāko rezultātu uzrādīja I. Barūkle (Madonas nov.) – 0,562 kg, 2. vietā ierindojās Ž. Urbāne (Ilūkstes nov.) – 0,202 kg, bet 3. vietā – G. Kraukle (Daugavpils) ar 0,066 kg lomu.

***Ar speciālo balvu tika apbalvots sacensību jaunākais dalībnieks – V. Krasovskis no Ilūkstes. Lielāko zivi, kas svēra 0,148 kg,  šogad noķēra A. Titovs  no Daugavpils. Turpinot aizsākto tradīciju, balva tika piešķirta arī par mazāko zivi, šogad to saņēma divi dalībnieki – S. Treščinskis un A. Bērziņš (abi no Ilūkstes). Āliņģa urbšanas konkursā, tāpat kā pagājšgad, uzvarēja E. Marčuks no Daugavpils.

***Pēc sacensībām un apbalvošanas visi dalībnieki pie ugunskura varēja nobaudīt garšīgu zivju zupu, karstu tēju un kafiju.

***Sveicam visus sacensību dalībniekus un uzvarētājus! Liels paldies par atbalstu atpūtas bāzes „Saliņas” īpašniekam V. Kvederam un bāzes darbiniekiem! Paldies V. Šidlovskim par sagādātajām balvām!