Ilūkstes novada biedrība „Solis Dabā” saņēmusi augstu atzinību

Solis daba        24. martā Latvijas Universitātes Mazajā aulā tika pasniegta Vides zinātnes balva 2017”. Konkursa mērķis ir veicināt vides zinātnes un izglītības pilnveidošanu Latvijā. Balva tika pasniegta piecās nominācijās: Jaunais vides zinātnieks”, Vides zinību skolotājs”, Vides aktīvistu grupa”, Vides zinātnieks vai augstskolas pedagogs” un Bioekonomikas balva”. Pirmo vietu kategorijā Vides aktīvistu grupa ieguva Ilūkstes novada biedrība Solis Dabā”.

 

Īsumā par biedrības paveikto

 

Kopš biedrības dibināšanas ir organizēti dažādi pasākumi un semināri, kuros jaunieši ir izglītoti par dažādiem vides jautājumiem: klimata izmaiņu cēloņiem un sekām, ekoloģisku, videi draudzīgu dzīvesveidu, par cilvēku un dzīvnieku piemērošanos klimata pārmaiņām. Biedrība piedalās dažādos pasākumos – gan pašu organizētos, gan kā daļa (viesi) no lielākiem pasākumiem, piemēram, Stendera diena Eglainē, Artišoks” Daugavpilī, Sakop savu apakšveļu” Preiļos Lielās Talkas ietvaros. Tiek organizēti arī dažādi konkursi un pat sacensības – IečEKO Daugavpili citādāk”, Notver pavasari” u. c. 2016. gadā biedrība aizsāka organizēt pārgājienus pa aizsargājamajām Latvijas dabas teritorijām (Abavas senleja, Ķemeru nacionālais parks, Gaujas nacionālais parks).

Kopš 2015. gada biedrība aktīvi raksta Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektus, kuru mērķis ir izglītot jauniešus vides jautājumos. 2015. gada vasarā tika realizēts projekts 3xGreen”, kurā piedalījās jaunieši no Latvijas un Lietuvas. Arī šogad Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ir apstiprinājusi projektu Chasing footprints of climate change”, kas norisināsies Liepājā.

Lai arī biedrībā pašlaik ir 10 biedri, tā aktīvi darbojas, lai veicinātu vides izglītību mazākā un plašākā mērogā.

Vienmēr ir prieks, kad tevi novērtē! Esam lepni saņemt Vides zinātnes balvu 2017” kā vides aktīvistu grupa. Paldies visiem biedriem par aktīvo līdzdarbošanos un palīdzību idejām pārtapt realitātē. Pateicamies arī visiem, kas mūs atbalsta un iesaistās mūsu rīkotajās aktivitātēs. Kopā mēs varam!

 

Biedrības Solis Dabā” valdes locekle

Kristiāna Siliņa