Ilūkstes draudzi apciemos Tezē kopienas brālis Filips

Taize Ilukste      Sestdien, 19. novembrī, Ilūkstes Romas katoļu draudzi apciemos kopienas Tezē brālis Filips, kurš pastāstīs par Tezē Eiropas jauniešu tikšanos, kas no 28. decembra līdz 1. janvārim norisināsies Rīgā.

  Katru gadu kopiena rīko Jaunā gada sagaidīšanas tikšanos Eiropas jauniešiem kādā no Eiropas valstīm. Šogad kā tikšanās pilsēta izvēlēta Rīga. Plānots, ka Rīgā pulcēsies ap 15 000 jauniešu.

19. novembrī plkst. 17.00 Ilūkstes baznīcā notiks Tezē lūgšana, ko veido īsas dziesmas, klusuma brīži, Svēto Rakstu lasījumi un aizlūgumi. Pēc tam brālis pastāstīs par kopienu un Jaunā gada pasākumu. Aicināts ikviens interesents.

 

Uzziņai:

Tezē kopiena ir ekumeniska kopiena, kas atrodas Francijā. Katru gadu kopiena uzņem vairākus tūkstošus dažādu vecumu cilvēku. Savukārt Jaunajā gadā Tezē brāļi rīko tikšanos jauniešiem no visas Eiropas. Tikšanās laikā notiek ne tikai kopīgi lūgšanu brīžī, bet arī sarunas par dažādām tēmām – garīgo dzīvi, sociālo darbu, mākslu, vēsturi, Eiropas politiku un citas. Uz tikšanos aicināti jaunieši vecumā no 16 līdz 35 gadiem.