Ilūkstes 1. vidusskolas skolēni un skolotāji tikās ar ceļotāju Kārli Bardeli

20170420 141055       20. aprīlī Ilūkstes 1. vidusskolas skolēni un skolotāji projekta „Ilūkste var!” ietvaros tikās ar ceļotāju Kārli Bardeli – cilvēku, kas seko savam sapnim. Kārlis Bardelis stāstīja par saviem izaicinājumu pilnajiem ceļojumiem, kurus īstenojis pēdējos gados.

        Kārlis stāstīja par 60 dienas ilgo un 6247 km garo pārbraucienu ar apvidus skrituļslidām no tālākā Eiropas ziemeļu punkta Nordkapa līdz tālākajam dienvidu punktam – Gibraltāra ragam (2013. gadā), ka arī „Pedal for no Medal” labdarības velobraucienu, 17 dienās ar velosipēdu veicot 2840 kilometrus no Rīgas līdz Sočiem, kur notika 2014. gada ziemas Olimpiskās spēles (projekta laikā tika savākti ziedojumi vairāk nekā 8000 euro apmērā Bērnu slimnīcas rekonstrukcijai). Ar slēpēm šķērsota Somija, pa polārā loka līniju veicot 250 km pa mazapdzīvotu apvidu (2014. gadā). 2014. gada vasarā Kārlis piedalījies labdarības velomaratonā „Baltijas ceļš”, 24 stundās veicot 600 km garu distanci pāri visām trim Baltijas valstīm.

Vislielāko klausītāju sajūsmu un interesi izraisīja stāstījums par 2016. gada 4. maijā ar airu laivu no Namībijas (Luderitz ostas) uzsākto ceļu pāri Atlantijas okeānam uz 6000 km tālo Brazīliju, Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Okeānā kopā ar savu draugu Gintu Barkovski Kārlis pavadījis pilnas 30 dienas jeb mēnesi, veicot 1620 km garu distanci. Abus piemeklēja veselības likstas, īpaši Kārli, kurš sešas dienas ārstēja augoņus, arī vēlme pēc svaigas pārtikas bijusi liela, bet saulrieti un saullēkti, ko var vērot tikai okeāna vidū, delfīni, kas puišus apciemoja, un sastaptā kuģa ekipāžas dāsnums ir tās lietas, kas liek aizmirst visas nepatikšanas.

Kā visu tikšanās laiku uzsvēra Kārlis Bardelis, galvenais ir „nekādu atrunu, seko savam sapnim!”.

 

Attachment2