Ilūkstes 1. vidusskolas skolēni piedalās Dzimtās valodas dienas pasākumā Rīgā

3      Rudenī Latviešu valodas aģentūra izsludināja skolēnu radošo darbu konkursu, kura tēma bija Kā var mācīties citu valodu? Protot savu valodu.” (J. Peters) Tika saņemti 238 radošie darbi no visas pasaules. Šajā konkursā no Ilūkstes 1. vidusskolas piedalījās trīs 12. klases skolnieces: Edīte Bigāte, Andrija Kārkliņa un Elvita Stašāne. 26. februārī Rīgā Laimas” šokolādes muzejā notika Dzimtās valodas dienas pasākums, kurā piedalījās radošo darbu autori no visas Latvijas un Beļģijas.

    Pasākuma atklāšanā uzstājās Latviešu valodas aģentūras direktors J. Valdmanis. Skolēnu radošo darbu fragmentus lasīja un ar muzikālo priekšnesumu klātesošos iepriecināja Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa. Pasākuma dalībniekus ar savu klātbūtni pagodināja arī dzejnieks Jānis Peters. Viņš ne vien lasīja dzeju, bet arī izteica viedokli par latviešu valodā nevēlamo vārdu lietošanu.

Pēc pasākuma skolēniem un skolotājiem bija dāvāta iespēja apskatīt Laimas” šokolādes muzeju. Visi klātesošie varēja ne vien apskatīt gadu gaitā sakrātos šokolādes iepakojumus un konfekšu papīriņus, saldumu kārbas, bet arī uzzināt šokolādes tapšanas vēsturi. Visi viesi varēja nobaudīt īpašo Laimas” šokolādes dzērienu. Skolēni izgatavoja paši savu šokolādes tāfelītes dizainu ar mīlestības vēstījumu, ko varēja aizvest mājās kā saldu atmiņu par muzeja apmeklējumu.

Ilūkstes 1. vidusskolas

Latviešu valodas un literatūras skolotāja

Aina Baltā

 

4 (2)

5

6

44

DSCN1586