Ilūkstes 1. vidusskolas 3. klases skolēni aktīvi atpūšas Dvietē

IMG 2431labmaza         Saulainā 30. aprīļa rītā Ilūkstes 1. vidusskolas 3. klases skolēni kopā ar saviem vecākiem, brālīšiem un māsiņām pulcējās Dvietes pagasta „Apsīšu” mājās, lai iepazītu Paula Sukatnieka mājas vēsturi un baudītu šīs mājas saimnieces Vandas kundzes viesmīlību.

     Bērni uzzināja ne tikai selekcionāra vīnogu šķirnes; te katram kokam un krūmam ir sava noteikta vieta un savs dzīves stāsts. Lielās egles aug, lai aizsegtu aukstos vējus, kampara bērzs – lai remdētu sāpes, ogu ābele – lai pagrabs pildītos ar ievārījuma burciņām. Un kur nu vēl noslēpumainā melnā pirts un pagrabs, terase un saules staru puķu dārzs!

Kad apēsts Elīnas dzimšanas dienas kliņģeris, var doties uz lauku sētu ciemos pie Olgas kundzes kuplās saimes, lai apskatītu jaukos putnus un dzīvnieciņus. Arī šajās mājās mūs sagaidīja pārsteigumi. Bērni iepazinās ar lepno āzi Pedro, stalto strausu un pērļu vistiņām, angoras trusi Pūpolīti un fazāniem, bruņurupucīti un kāmīti, un citiem šīs sētas dzīvnieciņiem. Katrs no viņiem saņēma kādu našķi no bērnu atvestā cienasta.

Kad palienes pļavas ieskandinātas ar jautru dziesmu un kājas ievingrinātas futbola mačā, var doties tālāk ģimeņu orientēšanās spēlē, kura noslēdzās ar to, ka katra ģimenīte saņēma vēstuli no puķītes Samtenes ar aicinājumu iesēt trīs sēkliņas, kas laika gaitā pārvērtīsies par skaistiem ziediem, jo ziedi esot Dieva smaids šajā pasaulē. Pēc labi padarīta darba visus gaidīja Ritvara māmiņas Anitas sarūpētā putra un kakao dzēriens. Putra garšoja lieliski!

Par visu šo jauko dienu vissirsnīgāko paldies jāteic Dvietes gaišākajam cilvēkam, kuras mīlestība pret bērniem ir kā Dieva dāvana. Tā ir mana audzēkņa Andra māmiņa Iveta Kriškijāne.

Paldies visiem klases vecākiem par izbrīvēto dienu, lai pavadītu laiku kopā ar bērniem! Tas bija skaisti!

 

 

Skolotāja Ingrīda Silapētere

 

IMG 2237labmaza

IMG 2480labmaza

IMG 2557labmaza

IMG 2782labmaza

IMG 2842labmaza

IMG 2852labmaza