Ilūkstes 1. vidusskolā ar jauniešiem tiekas Ina Gudele

IMG 20160322 123220217    Projekta „Ilūkste var!” ietvaros ar vidusskolēniem tikās Ilūkstes 1. vidusskolas absolvente, bijusī īpašo uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele. Ina Gudele stāstīja par saviem skolas gadiem, atcerējās klasesbiedrus un skolotājus. Aicināja jauniešus nebaidīties sekot savam aicinājumam brīdī, kad izvēlas nākotnes profesiju.

   Interesants stāstījums bija par ceļojumiem, kuros viņa bijusi darba darīšanās. Gudeles kundze ir apmeklējusi vairākas valstis un uzzinājusi daudz jauna par šo valstu kultūru. Kādā ārzemju braucienā indieši taustījuši viņas matus, jo tādus redzējuši pirmo reizi. Neskatoties uz lielo sajūsmu par citām valstīm, Ina Gudele minēja, ka nekur neesot tik labi kā Latvijā. Viņa vienmēr jūtoties laimīga, ka varot izkāpt no lidmašīnas un zem kājām atkal sajust Latvijas zemi. Siltas atmiņas joprojām esot saglabājušās par Eglaini, vienmēr braucot garām šai vietai, acīs sariešoties asaras.

Viņai ir vairāki hobiji: maizes cepšana, savu tērpu modelēšana un aušana. Gudeles kundze pusotra mēneša laikā ir noaudusi sev tautu tērpa lindraku. Viņai ir sēļu tautu tērps, bet pārējiem ģimenes locekļiem – Kurzemes.

Jaunieši tika mudināti izvirzīt lielus mērķus un tiekties uz tiem. Vienmēr, pirms kaut ko darīt, padomāt, kas dotajā brīdī ir prioritāte.Aina Baltā

 

IMG 20160322 123235187