Iepazīstam mūsu novadu…

Iepazistam navadu   Lai stiprinātu skolēnu patriotismu, jau trešo gadu mūsu skolā tiek rīkoti pasākumi novada iepazīšanai: 2013. gadā – pasākums par Subati, 2014. gadā – pasākums par Eglaini, un šogad mēs iepazīstam tuvāk visu, kas saistās ar Dvieti. Lai pilnvērtīgi sagatavotos pasākumam un arī lai citiem ļautu vērot Dvietes nozīmīgākās vietas, mēs, Ilūkstes 1. vidusskolas 10.a klases skolēni, devāmies interesantā un izzinošā braucienā, ko, pateicoties Kristapam Isodam, izmantojām, lai izveidotu filmu.

     Mums bija iespēja no skatu torņa vērot Dvietes palieni ar tajā mītošajām dzīvajām radībām, noklausīties tiešām daudz interesantas informācijas, aplūkot mūsu senču darba rīkus, apģērbu, ielūkoties sēļu meitas klētiņā, izmēģināt īstu vīru spēli un uzzināt vairāk par senlatviešu tradīcijām. Tikām arī uzcienāti ar garšīgu tēju un veselīgiem ievārījumiem.

    Tuvu un tālu pazīstamā selekcionāra Paula Sukatnieka dzimtas mājās „Apsītes” bija iespēja izgaršot dažādu šķirņu vīnogas un uzzināt vairāk par P. Sukatnieka dzīves gaitām. Pieēdušies vīnogas, mēs devāmies uz Dvietes muižu, kur aplūkojām muižas kantori, kas tiek renovēts un kurā drīzumā būs iespēja rīkot dažādus pasākumus.

Dvietes muzejā uzzinājām par Dvietes vēsturi, ļaudīm un viņu dažādajām aktivitātēm visos laikos.

Ekskursijas noslēgumā atpūtāmies skaistajā un sakoptajā Dvietes parkā, kur, cepot desiņas, varējām sasildīties, uzspēlēt futbolu un aplūkot skaisto apkārtni. Šis brauciens bija ne tikai izzinošs, bet arī lieliska iespēja iepazīt citam citu tuvāk.

Vēlamies teikt lielu paldies Ilūkstes novada pašvaldībai par transportu, kā arī lielu paldies sakām Bebrenes pagasta pārvaldes vadītājai Benitai Štrausai un sēļu mājas saimniecei Anitai Daģei, P. Sukatnieka mājas „gariņam” – Vandai Gronskai un aktīvajai Dvietes muzeja darbiniecei – Astērijai Kunickai.

Skolā, pēc filmas noskatīšanās, mēs novadījām erudītu konkursu, kurā vislabākās zināšanas par Dvieti parādīja mūsu 12. klases skolēnu komanda.

 

Noteikti noskatieties, ko mēs uzzinājām: https://youtu.be/rlfAv82pjVg !

 

  

Ilūkstes 1. vidusskolas

10.a klases skolēni