Grupa „Trio Blackcurrant” no Zviedrijas ceļo un muzicē Ilūkstē

IMG 9904   6. maijā Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrā sanāca kopā muzicējošie, dziedošie un tautasdziesmu mīlošie ilūkstieši, lai tiktos ar Zviedru folkmūziku spēlējošo grupu „Trio Blackcurrant” no Stokholmas.

Skanīgu un radošu gaisotni visiem līdzēja uzturēt Ilūkstes Bērnu un jauniešu folkloras kopa „Zīle” (vadītāja Daina Paukšte), kā arī dziedošā apvienība „Sidrabrasa” (vadītāja Jadviga Midere).

Grupā „Trio Blaskcurrant” no Zviedrijas muzicē: Ulla Ekvall, Hans Dhejne un Borje Ekvall, (tulks Dagnija Djehne). Viņi mūs iepazīstināja ar zviedru tautas mūziku, muzicēšanas tradīcijām, tautas mūzikas instrumentiem. Hanns Djehne iemācīja mums zviedru dziesmiņu „Lilla katt.” Tas bija interesanti. Savukārt folkloras kopa „Zīle” spēlēja latviešu tautas dziesmas, kuras pierakstītas un dziedātas Ilūkstes apkārtnē. Daina ar kopu nodziedāja arī savas vecmammas dziedāto dziesmu. „Sidrabrasa” ciemiņiem nodziedāja latviešu, lietuviešu dziesmas, kuras skan mūsu mājas itin bieži svētkos un ikdienā.

Noslēgumā gājām rotaļās un iemācījāmies zviedru tautas dejas, kā arī mēs iemācījām mūsu rotaļas. Pasākums izskanēja ar kopīgu dziesmu „Pūt vējiņi”, kuru muzikanti no Zviedrijas ieteica nospēlēt un nodziedāt visiem kopā.

Hans Djehne atveda līdzi arī savu darbu izstādi „Ledus rozes,” kas būs apskatāma Bērnu un jauniešu centra muzejā.

Esam priecīgi par šo interesanto starptautisko kultūras apmaiņas pasākumu un iespēju iepazīt Zviedru tautas mūziku. Paldies grupai „Trio Blackcurrant” no Stokholmas un Jurgitai!

 

Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra

direktore Vanda Rimša

 

IMG 9914

IMG 9918

IMG 9923

IMG 9924

IMG 9927

IMG 9934

IMG 9940

IMG 9946

IMG 9948