Futbola klubs „Ventspils” viesojās Ilūkstē

DSC 0185     Piektdien, 15. aprīlī, Ilūkstes novada Sporta skolā viesojās seškārtējie Latvijas Virslīgas čempioni un seškārtējie Latvijas futbola kausa ieguvēji – futbola klubs Ventspils”. Ilūkstes novada jaunajiem futbolistiem bija iespēja tikties ar FK Ventspils” galveno treneri Polu Ešvortu un komandu pilnā sastāvā (28 cilvēkiem).

 Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas aktu zālē pulcējās Sporta skolas futbolisti, viņu vecāki un citi futbola cienītāji. Visiem bija dota iespēja uzdot jautājumus gan futbola kluba galvenajam trenerim, gan kluba sporta direktoram Andrejam Butrikam, kas savulaik spēlēja FK Ventspils” un Latvijas izlases sastāvā.

Lai radītu neoficiālu atmosfēru un atbrīvotu bērnus no sasprindzinājuma, pirmo soli” spēra kluba treneris Pols Ešvorts, kas ar saviem jokiem un atklātu stāstījumu ļāva visiem justies brīvāk un omulīgāk. Tikšanās laikā tika uzdoti dažādi jautājumi par futbolu un futbolistu dzīvi. Interesantus un noderīgus padomus jaunajiem futbolistiem deva mūsu Sporta skolas absolvents, ilggadējais futbola kluba Ventspils” līderis Jurijs Žigajevs.

Kluba sastāvā līdzās Latvijas futbolistiem spēlē arī futbolisti no Dienvidkorejas, Albānijas, Horvātijas un Nigērijas. Bērniem ļoti simpatizēja nigērietis Alfa, kurš ir pasaules čempions Nigērijas U-17 sastāvā.

FK Ventspils” sastāvā spēlējošais Jurijs Žigajevs un komandas administrators Nikolajs Djakins ir Sporta skolas trenera Vladimira Vinokurova bijušie audzēkņi. Tieši pēc Nikolaja, kā arī Ventspils” trenera un sporta direktora iniciatīvas tika organizēta šī jauno un pazīstamo futbolistu tikšanās. Mūsu skolas audzēkņiem tika uzdāvinātas FK Ventspils” fanu šalles, taures un cepures. Sporta skolai tika uzdāvināta futbola bumba un spēles krekls ar komandas spēlētāju parakstiem. Pēc tikšanās jaunatnei bija iespēja fotografēties ar komandu un tās vadību.

Šajās dienās (no 15. līdz 17. aprīlim) Daugavpilī notika Starptautiskais futbola turnīrs Daugavpils Cup – 2016” 2005. g. dzimušajiem bērniem, kurā mūsu skolas audzēkņi izcīnīja 7. vietu 12 komandu konkurencē. Turnīrā piedalījās komandas no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Turnīra 1. dienā ilūkstieši bija pārāki par Krāslavas vienaudžiem (2:0) un par Rīgas Dinamo – 2” futbolistiem (4:3). Turnīra 2. dienā sniegums nebija tik labs, jo ilūkstieši zaudēja ar rezultātu 0:2 BFC Daugavpils – 1” un Kauņas komandu futbolistiem, kā arī ar rezultātu 1:4 Rīgas futbola skolas futbolistiem. Pēdējā dienā mūsu futbolisti zaudēja 0:4 Rīgas Dinamo – 1” komandai un nospēlēja neizšķirti ar BFC Daugavpils” 2006. g. dzim. audzēkņu komandu. Pēcspēles soda sitienos ilūkstieši bija pārāki – 3:2.

Pēc turnīra 2. dienas spēlēm mūsu komandas jaunie futbolisti kopā ar treneri Aleksandu Vorotinski devās uz stadionu Celtnieks” Daugavpilī, lai vērotu Latvijas Virslīgas spēli, kur spēkiem mērojās BFC Daugavpils” un FK Ventspils” futbolisti. Bērni atbalstīja FK Ventspils” un priecājās par viņu pārliecinošo uzvaru – 5:0. Treneris Ešvorts augstu vērtēja Ilūkstes novada mazo sportistu atbalstu, un pēc spēles komanda pilnā sastāvā piegāja pie bērniem, lai pateiktos un paspiestu viņiem roku, jo atzina, ka tāds liels atbalsts nav vērojams pat Ventspilī.

Tātad futbola sezona ir sākusies! Novēlēsim mūsu Ilūkstes novada futbolistiem veiksmi un daudz iesisto vārtu!

 

Ilūkstes novada Sporta skolas

treneris A. Vorotinskis

 

DSC 0190

DSC 0195

DSC 0214

DSC 0239

DSC 0247

DSC 0258

DSC 0260

DSC 0262

DSC 0268

DSC 0277

DSC 0280

DSC 0288

DSC 0294

DSC 0297

DSC 0298

DSC 0307

 DSC4869