"Ekspedīcija zinātņu pasaulē"

2819       Deviņas nedēļas, laikā no 11. janvāra līdz 13. martam, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv norisinājās virtuālais konkurss „Domā! Zini! Mācies!”. Konkursā piedalījās vairāk nekā 200 7.-9. klašu skolēnu no visas Latvijas.

      Katru nedēļu viņi risināja 8 „cietos riekstus” dabaszinātnēs un matemātikā, papildinot zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos.

Eglaines pamatskolas skolnieces Ariadna Ivanova un Sanda Pilace no 9. klases, Diāna Timoškova no 8. klases, Diāna Žuromska un Madara Dumbra-Dumbrovska no 7. klases piedalījās šajā konkursā.

Apkopojot neklātienes kārtu rezultātus, tika noskaidroti 33 laureāti, kuri kā balvu saņēma atļauju piedalīties atraktīvā un izzinošā konkursa klātienes pasākumā „Ekspedīcija zinātņu pasaulē”, kas notika 15.-16. aprīlī. Ariadna un Madara bija šo laureātu sarakstā. Jau otro gadu pēc kārtas uz Rīgu devās Ariadna.

Rīgā skolēni piedalījās netradicionālās un interesantās nodarbībās. Piektdien viņi iepazina Latvijas kokus, augus un eksotiskus tauriņus LU Botāniskajā dārzā, kā arī iejutās uzņēmēju lomās biznesa simulācijas spēlē „Fabrikants”. Savukārt sestdien skolēni attīstīja pētnieciskās prasmes, nosakot ūdens ķīmisko sastāvu, augsnes sastāvu, atpazīstot dzīvnieku pēdu nospiedumus un galvaskausus, mācījās mērogot.

Ariadna uzskata, ka konkurss ir lieliska iespēja skolēniem iegūt jaunas zināšanas, sacensties erudīcijā ar vienaudžiem, iegūt jaunus draugus no visas Latvijas: „Mēs ieguvām diezgan svarīgas zināšanas dabaszinātnēs un iemācījāmies strādāt komandā. Bet būtiskākais, kāpēc man tas ilgi paliks atmiņā, ir jautra laika pavadīšana ar jauniegūtiem paziņām un neaizmirstamas atmiņas.”

 

Olita Kārkliņa

(fotogrāfijas no DZM arhīva)

 

2828

2832