Ekskursija uz Berķeneli

IMG 0825 Šogad aprit 150 gadi, kopš dzimis izcilais dzejnieks, mūsu novadnieks Rainis, tāpēc Dzejas dienu ietvaros 17. septembrī 3. un 4. klases skolēni, bet 29. septembrī arī 2. klases skolēni kopā ar vecākiem devās mācību ekskursijā uz Raiņa māju Berķenelē. Pirms ekskursijas skolēniem bija jāveic mājas darbs – skolēni mācījās no galvas Raiņa dzejoļus.

    Deviņus gadus Berķenele bijusi nākamā dzejnieka dzīvesvieta. Te ir pagājusi viņa bērnība. Tieši šeit Rainis smeļ iespaidus, kurus vēlāk izliek uz papīra, rakstot dzejoļus. Skolēni iepazinās ar muzeju, kur skolēni deklamēja iemācītos dzejoļus par lellīti Lolīti, saplēsto krūzi, lielo noslēpumu, brālīti Kārlīti, atbildēja uz gides uzdotajiem jautājumiem par dzejnieka bērnību. Par pareizām atbildēm varēja nopelnīt balviņas.

Skolēni iepazinās ar brīnišķīgo dārzu, kur veica dažādus uzdevumus, vāca dārzā izkaisītos žetoniņus, grieza „Saules” ratu, spēlēja Raiņa bērnības rotaļas – pina bizes no virvēm, lēca pāri cisu maisam. Tieši šajās rudenīgajās dienās mūs lutināja pati daba un saule.

Pēc ekskursijas, jautrām aktivitātēm un rotaļām kopā ar vecākiem uz milzīgas pannas tika ceptas „dzintara” maizītes. Kad maizītes bija notiesātas, ceļš veda mājup.

Ekskursija bija jauka, interesanta, izzinoša. Pateicamies skolēnu vecākiem par atbalstu.

 

IMG 0836

IMG 0846

IMG 1161