Eglaines skolēni svin „Baltā galdauta svētkus”

DSC00110    Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26. gadadienai 4. maijā dažādās Latvijas vietās notiks Baltā galdauta svētki. Eglaines pamatskolas skolēni un skolotāji svētkus svinēja jau 3. maijā.

    Mūsu skolā notika dažādas aktivitātes: sākumskolas skolēni rakstīja domrakstus par Latviju, Skolēnu pašpārvalde palīdzēja sapost skolu svētku rotā, starpbrīžos skanēja dzīvespriecīgas dziesmas. 8. un 9. klašu skolēni vēstures stundās tuvāk iepazina 1990. gada 4. maija notikumus, pārrunāja notikumu vēsturisko nozīmi un aplūkoja fotogrāfijas. Šīs dienas būtību izsaka D. Īvāna vārdi: Nekad, cik vien es dzīvoju uz šīs pasaules, neesmu redzējis Latvijā tik daudz smaidošu un laimīgu seju kā 4. maijā”.

Skolas ēdnīcas saimnieces klāja svētku pusdienas, mūsu galdus klāja Baltais galdauts. Šodien mēs apzinājāmies, ka Balti klāts galds ir kā izsenis godāta vieta, ap kuru simboliski vai gluži praktiski pulcēties ģimenēm, draugiem un kaimiņiem.

Pēc svētku pusdienām visi devāmies ārā, lai pie skolas veidotu kopīgu apsveikumu mūsu valstij – Mēs mīlam Latviju!”. Pirmsskolas un pamatskolas skolēni, runājot tautasdziesmas, aicināja būt lepniem par mūsu valsts dabas skaistumu un čaklajiem cilvēkiem visos Latvijas novados. Noslēgumā mēs nodziedājām kopīgu dziesmu.

Vai jums mājās ir balts galdauts? Uzklājiet 4. maijā to uz galda un sviniet svētkus!

 

Picture 007

Picture 010

Picture 012