Eglaines pamatskolā viesojās Jurijs Žigajevs

tiksanas jurijs zigajevs    12. novembrī Eglaines pamatskolā viesojās Jurijs Žigajevs – futbola kluba „Ventspils” futbolists, malējais pussargs.

    29 gadus vecais Jurijs Žigajevs ir viens no pazīstamākajiem Latvijas futbola virslīgas spēlētājiem. Ilūkstietis šosezon pārstāv valsts čempionu – FK „Ventspils”, kura sastāvā spēlējis jau gandrīz septiņus gadus. Jurijs Žigajevs karjeras laikā pārstāvējis arī „Zibens/Zemessardze” un FK „Rīga” vienības Latvijā, kā arī Lodzas „Widzew” Polijā. Latvijas izlasē Jurijs Žigajevs aizvadījis 27 spēles un guvis 2 vārtus. Līdzjutēji pussargu labi atceras, pateicoties viņa lieliskajiem tālsitieniem un soda sitieniem.

    Jurijs mācījies mūsu Eglaines pamatskolā, Ilūkstes 1. vidusskolā, vēlāk Rīgas 49. vidusskolā. Sācis spēlēt futbolu 8 gadu vecumā Ilūkstes sporta skolā pie trenera Vladimira Vinokurova.

Skolēniem bija interesanti uzzināt, kāda ir futbolista ikdiena – trīs treniņi dienā, spēles, kāda ir sportista ēdienkarte. Jurijs pastāstīja par valstīm, kurās viņš ir spēlējis, par īsajiem atpūtas brīžiem un laiku kopā ar ģimeni.

Jurijs deva vērtīgus padomus tiem skolēniem, kurus interesē futbols un sports kopumā. Sportists nevar atļauties ēst visu ko kārojas, piemēram, saldumus, gāzētos dzērienus, sportists nedrīkst smēķēt un sportistam ir jāievēro režīms. Jurijs stāstīja par to, cik svarīgi ir zināt valodas, par to, ka ir iespējams mācīties un trenēties kādā sporta veidā ārpus Latvijas.

Tikšanās noslēgumā vēlējām Jurijam, lai izdodas iecerētais – spēlēt futbolu tik ilgi cik to atļaus veselība.