Eglaines pamatskolā pieminēja 1991. gada barikāžu notikumus

DSCN2033Viena no izcilākajām lappusēm Latvijas tautas jaunāko laiku vēsturē ierakstīta 1991. gada janvārī – barikāžu laikā, kad pieminam bojāgājušos un atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību.

Eglaines pamatskolā no 18. līdz 22. janvārim tika organizēti dažādi pasākumi.

Klašu un vēstures stundās īpaša uzmanība tika veltīta barikāžu notikumiem, stundās tika pārrunāta barikāžu laika vēsturiskā nozīmība Latvijas valstī. Skolēniem bija iespēja piedalīties radošo darbu – dzejoļu un zīmējumu konkursos.

Otrdien, 19. janvārī, 1.-4. klašu skolēni un klašu audzinātājas pulcējās vēstures kabinetā, lai iepazītos ar Barikāžu dienu notikumiem. Skolotājas M. Žigajeva un L. Bērziņa pastāstīja par 1991. gada janvāra notikumiem Lietuvā un Latvijā. Tika aplūkotas fotogrāfijas, kurās bija atspoguļoti to dienu notikumi Vecrīgā. 4. klases skolēni nodziedāja latviešu tautasdziesmu „Karavīri bēdājās”, radot Barikāžu dienu noskaņojumu.

20. janvāra pēcpusdienā 1.-9. klašu skolēni un pirmsskolas audzēkņi iededza ugunskuru. Vēstures skolotāja E. Linkeviča pastāstīja par Barikāžu laika notikumiem pirms 25 gadiem. Skolotājas L. Šeršņova, L. Petuhova, L. Bērziņa un M. Žigajeva iepazīstināja ar barikāžu dalībnieku atmiņām. Kopīgi tika nodziedāta dziesma un, dzerot tēju, skolēni un skolotāji pārrunāja barikāžu laika notikumus un dalījās emocijās.

1991. gada janvārī barikāžu aizstāvji Rīgā iededza ugunskurus, lai sasildītos, lai kopīgi parādītu, ka aizstāvēsim savu zemi. Tie kļuva par brīvības un cerību ugunskuriem. Mēs pie ugunskura kopīgi teicām – Paldies! – par to, ka dzīvojam brīvā un neatkarīgā valstī.

 

IMG 0353

IMG 0360

IMG 0381

IMG 0385