Eglaines bērnus pulcēja Ziemassvētku karnevāls

IMG 2094   Ziemassvētku laikā ikviens gaida brīnumu, un lielākoties tas ir sapņu piepildījums. Mazākajiem no mums tas ir ļoti pašsaprotams – iegūt kāroto rotaļlietu vai ieraudzīt Ziemassvētku vecīti un pārliecināties, vai visi stāsti patiešām ir īsti.

  Eglaines pagasta kultūras namā stāsts tiešām bija īsts. Bija īsti zaķi, kaķi, gaiļi un citi zvēri neparastajā Ziemassvētku karnevālā, uz kuru ieradās arī Rūķi, Blīkšķu Bannijs, Dinozauriņš Dino un Elfs.

Radošā Rūķu komanda šiem svētkiem gatavojās jau kādu laiciņu iepriekš, gatavoja ielūgumus, pušķoja eglīti, cepa piparkūkas, bet īstās Ziemassvētku sajūtas piepildījās, kad rosība sita augstu vilni, jau 26. decembrī. Pa vidu mūzikai un piparkūkām mūsu ciemiņi ar bērniem spēlēja rotaļas un pikojās, bet Elfs palīdzēja ikvienam bērnam iejusties savā karnevāla tēlā – zīmēja lauvas seju vai arī brieža ragus, – dažādus sejas apgleznojumus varēja izvēlēties pēc sirds patikas. Dažam pat bija jāiekniebj, lai saprastu, vai tiešām varonis ir īsts.

Karnevāls tika atklāts ar nelielu Eglaines Rūķu teātra iestudējumu par to, ka pirms lieliem svētkiem ir lieli darbi, un dāvanas dod iepriecinājumu, kā bērniem, tā arī Salatēvam. Salatēvs tika sagaidīts ar skaistu dziesmu, ko Rūķu pavadījumā visi dziedāja līdzi, bet turpinājumā kopīgi dalījām dāvanas. Jāsaka, ka visi solījās dzejoļus iemācīties nākamgad, bet šogad konfekšu tūtu saņemšanu atspēkoja neparastās maskas.

Īpašs prieks bija par tiem bērniņiem un tām ģimenēm, kuras gatavojās karnevālam ar visu savu sirdi – bija maskas, kur tikusi pielikta liela izdoma un darbs. Pasākuma noslēgumā Blīkšķu Bannijs un Dinozauriņš Dino sveica izteiksmīgākās un interesantākās šī gada maskas Eglaines pagastā. Bet Salatēvs, dodoties prom, ar bērnu palīdzību meklēja pazudušās zvaigznes lielajā Eglaines kultūras nama zālē, par ko bērni saņēma nelielu pārsteiguma balvu.

Pārsteigumu netrūka arī daudzbērnu ģimenēm, jo īpašu sveicienu Ziemassvētkos sagatavoja Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Daugavpils un Ilūkstes novadu komiteja (paldies I. Krekelei un komandai).

Paldies lielajiem un mazajiem Eglaines Rūķiem, paldies Elfam un multiplikācijas varoņiem, paldies dāvanu veidotājiem no LSK Daugavpils un Ilūkstes novadu komitejas, kas palīdzēja arī ar materiālu sagādi teātrim, un liels paldies Eglaines pagasta pārvaldes vadītājai par daiļo, stalto, kuplo Ziemassvētku eglīti! Mēs visi šajos Ziemassvētkos esam malači!

 

 

IMG 2161

IMG 2175

IMG 2194

IMG 2195