Eglainē notiks Vecā Stendera piemiņas pasākums

afisha Stenders    27. augustā biedrība „Stendera novadnieki” ikvienu interesentu aicina apciemot Eglaini pasākuma „Stendera diena Eglainē” ietvaros, kas tiks veltīts Vecā Stendera piemiņai viņa 302. dzimšanas dienā.

Pasākums sāksies plkst. 12.00 ar ziedu nolikšanu pie Vecā Stendera pieminekļa (pretim Lašu evaņģēliski luteriskajai baznīcai). Savukārt svētku turpinājums paredzēts Vecā Stendera muzeja pagalmā, kur visi kopā ieklausīsimies gan Vecā Stendera darbos, gan arī mūsu pašu novadnieku talantos.

Gotharda Frīdriha Stendera dzimšanas diena tiks pavadīta nedaudz savādāk nekā ierasts. Vecais Stenders bija aizrautīgs pasaules izzinātājs 18. gs., cilvēks, kurš pielika savu roku arī vienkāršās latviešu valodas pētniecībā un tautas mācībā. Līdz ar to pasākuma laikā būs iespēja gan vizināties zirgu pajūgā, gan apgūt jaunas zināšanas rokdarbos un dabas pētniecībā. „Stendera diena Eglainē” norisi atbalsta SIA „Stenders”, „A.P.Darbnīca”, Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils un Ilūkstes novadu komiteja, Biedrība „Solis dabā”, mazais uzņēmums „Dūma”, kā arī Ilūkstes novada dome. Pateicoties viņiem, šajā dienā notiks arī radošās darbnīcas un konkursi pasākuma apmeklētājiem. Svētkus kuplinās tuvi un tāli ciemiņi no Rīgas, Daugavpils un Rēzeknes, kuri vadīs ne tikai darbnīcas, bet arī uzstāsies ar priekšnesumiem.

No sirds pateicamies ikvienam pasākuma „Stendera diena Eglainē” atbalstītājam un idejas domubiedram! Esam priecīgi, ka visiem kopā top šāds skaists pasākums, tāpēc laipni aicinām Stendera muzeja apmeklētājus iegriezties šo sestdien Eglainē un baudīt svētkus mazliet savādāk nekā ierasts!

 

Zanda Lisovska,

„Stendera mantinieki”