Eglainē Lieldienas aizvadītas daudzveidīgās aktivitātēs

DSC08977       12. aprīlī Eglaines pagasta kultūras namā bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties Lieldienu gaidīšanas nodarbēs – radošajās darbnīcās. Četru dienu darbības noslēgumā radošā gara izpausmes redzamas Eglaines kultūras nama telpās, jo kopā ar darbnīcu vadītājiem – skolotāju Vitu Ķiploku un Valdi Grebežu – dalībnieki iepazina dekupēšanas procesa gaitu, iemēģināja roku tēlniecības mākslā, kā arī veidoja āra un iekštelpu Lieldienu dekorus.

    Sestdien, 15. aprīlī, tika atklāta radošo darbu izstāde, kurā apmeklētājiem bija iespēja iepazīt bērnu un jauniešu talantus un aizraušanās dažādās mākslas nozarēs. Izstādes ideju – iedvesmot citus sekot saviem sapņiem, novērtēt talantu un darbu tā attīstīšanai – atbalstīja Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola”, izstādei iesniedzot krāsainos audzēkņu autordarbus dažādās tehnikās. Mākslas skolā pēc sagatavošanās kursiem bērni apgūst arī zīmēšanu, gleznošanu, veidošanu kompozīciju, datorgrafikas pamatus, u. c. Mūsu novadā šādas iespējas sniedz Mūzikas un mākslas skola.

Pasākumu īpaši skaistu padarīja arī iespēja aprunāties ar Līgu Spūli, kura iesniedza savus gleznotos darbus. Viņas radītie darbi ir patiesākā iedvesmas izpausme, jo bez iedvesmas un nodošanās radošajam procesam grūti sagaidīt labu rezultātu. Gleznošana – tā ir emociju pasaules vizualizācija, vēstījuma nodošana, aizraušanās un meditācija brīvajā laikā.

Latvijas mākslas akadēmijas Latgales filiāles audzēkne Anna Jakovļeva izstādē piedalījās ar grafikas un monogrammas tehnikās veidotiem darbiem. Viņa atzina, ka studijas mākslas novirzienā ir pierādījums tam, ka ar savu darbu iespējams talantus vai uzspodrināt, vai arī zaudēt, jo šajā laikā ir jābūt ļoti lielai pašatdevei, lai sasniegtu iecerēto.

Šajā dienā aicinājumam atsaucās skolotājs Valdis Grebežs no Špoģiem. Viņš izstādes apmeklētājiem mācīja pašiem veidot savu interjera vai dārza dekoru, pēc izvēles – kaķi vai zaķi. Valdis pastāstīja, kā radās doma veidot šādus priekšmetus no gāzbetona, cik ilga un kāda ir viņa pieredze amatniecības darbības laukā, kā arī nedaudz ieskicēja nākotnes plānus. Liela aizraušanās un degsme veidošanas procesa gaitā tika novērota gan jauniešu un pieaugušo vidū, jo ikviens tika aicināts piedalīties.

Par atbalstu radošo darbnīcu un izstādes organizēšanā sakām lielu paldies Vandai Rimšai un Bērnu un jauniešu centram, kas parūpējās par izstādes materiāliem, paldies par dalību izstādē Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola” audzēkņiem un skolotājai, kā arī Līgai Spūlei un Annai, Jakovļevai. Paldies darbnīcu vadītājiem un amatu meistariem – Vitai Ķiplokai un Valdim Grebežam.

17. aprīlī ikviens Eglaines pagasta iedzīvotājs tika laipni gaidīts pasākumā Gaiša nāca Liela diena”. Lieldienu pasākuma ievaddaļā sveicienus caur dzejas rindām bērniem bija atstājis arī Lieldienu zaķis, jo tūlīt pagalmā bērni nodevās olu meklēšanas aktivitātei. Eglaines bērni bija sagatavojuši Lieldienu tautasdziesmas, ar kurām priecēt klātesošos.

Pēc latviešu tautas ticējumiem tika vēroti laikapstākļi un prognozēts laiks vasarā. Ar prieku tika sagaidīts Čamānu ģimenes muzikālais un gaišais sveiciens svētkos, un Lieldienām raksturīgo priecāšanos papildināja Eiropas deju kopas Eglītes” priekšnesumi, kam sekoja rotaļu pauze bērniem.

Pasākuma noslēgumā apmeklētāji dalījās Lieldienu svētku emocijās pie tējas krūzes un kārtējās Lieldienu olas kaujas. Pēc tam bija iespēja apskatīt bērnu radošo darbu izstādi kultūras nama telpās.

Paldies dalībniekiem, atbalstītājiem un apmeklētājiem par skaistiem un gaišiem Lieldienu svētkiem Eglainē!

 

 

Eglaines kultūras nama vadītāja

Zanda Lisovska

 

DSC08990

DSC09003

IMG 3091

IMG 3140

IMG 3189