Draudzība ar Obeliai ģimnāziju turpinās

IMG 1752      Jau vairākus gadus mūsu Ilūkstes Sadraudzības vidusskola draudzējas ar skolu no Lietuvas pilsētas Obeliai. Pagājušajā gadā 10. klases skolēni bija atbraukuši ciemos pie mums Meteņu svētkos. Savukārt šogad aicināja mūsu skolas skolēnus iepazīties ar Obeliai ģimnāziju un pilsētas apkārtni.

    Mūs sagaidīja ļoti silti. Tikšanās sākumā mēs iepazināmies, padzērām tēju un devāmies apskatīt skolu. Vēlāk tika piedāvāta iespēja doties ekskursijā pa pilsētiņu. Pirmais apskates objekts bija eļļas rūpnīca, kurā mums izstāstīja katru pārstrādes posmu. Ekskursijas noslēgumā mums uzdāvināja arī eļļas pudeli. Vēlāk mēs devāmies pie milzīgām dzirnavām, kas nesen tika atjaunotas, un tagad tur izveidota kafejnīca. Nākamais objekts bija Novadpētniecības muzejs. Tur varēja apskatīt dažādu valstu naudu, ieročus, karavīru uzvalkus, gleznas un daudz ko citu, saistītu ar kara sākuma periodu. Obeliai ģimnāzijas skolēni cienāja mūs ar viņu valsts nacionālo ēdienu – cepelīniem, bet mēs arī sagatavojām viņiem savu nacionālo ēdienu – speķa rausīšus.

Tagad mēs ceram uz sadarbību arī nākamajā gadā un laipni gaidīsim Obeliai ģimnāzijas skolēnus mūsu skolā, mūsu novadā! Esam pateicīgi par gūtajām zināšanām, jauniem iespaidiem, dāvāto cienastu un jauki pavadīto laiku kopā! Paldies vecākiem – Dzidrai Beļajevai un Līgai Kūliņai par sagādāto transportu braucienam uz Lietuvu.

 

Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas

9. klases skolniece

Anastasija Mašņuka

 

IMG 1762

IMG 1776