Brīvības ielas svētki Subatē

Brīvības ielas svētki Subatē

     Atzīmējot Latvijas neatkarības deklarācijas pieņemšanas gadskārtu, subatieši vienojās kopīgos Brīvības ielas svētkos.

     Gājiens pa Brīvības ielu aizsākās pie Subates vecā ozola un 100-gades jaunā ozoliņa pilsētas centrā. Dalībnieki, dodoties pa ielu, ieklausījās Subates bibliotēkas bibliotekāres Anitas Šapalas, Subates kultūras nama vadītājas Guntas Okmanes un Subates pārvaldes vadītajas Sofijas Glūmānes stāstījumos par ielas ievērojamiem cilvēkiem, ēkām, zemes īpašniekiem. Stāstus papildināja Subates Kultūras nama  vokālā ansambļa „Sonāte”, Subates pamatskolas kora un Ilūkstes mūzikas un mākslas skolas Subates filiāles audzēkņu dziesmas un dzejas lasījumi. Otrā pasaules kara laikā ielas apbūve bija praktiski iznīcināta. Laika gaitā te izvietojās maizes ceptuve, skolas ēkas, viesnīca, daudzdzīvokļu mājas, Ezermalas parks. Iela noslēdzas pie Latvijas un Lietuvas robežas. Agrāk tās nosaukums ir bijis Lietuvas un Sarkanarmijas iela.

     Gājiena galapunkts bija Brīvības ielas liepu aleja, kurā vēl ir saglabājies neliels bruģa ceļa segums. Te bija klāts galds ar dažādiem gardumiem.

     Svētku dienu bagātināja  vakara koncerts, kuru sniedza Subates Kultūras nama vokālais ansamblis „Sonāte” un mūziķis Kaspars Pudniks, kurš ar lielisko vijoļspēli, vokālu un  humoru iepriecināja un uzmundrināja koncerta apmeklētājus.

Subates Kultūras nama  vadītāja  Gunta Okmane


Brīvības ielas svētki Subatē
Brīvības ielas svētki Subatē
Brīvības ielas svētki Subatē