Baseins – ieguldījums bērnu nākotnē

titulbilde       No aizvadītā gada decembra Ilūkstes novada Sporta skolas Sporta centra baseinā ir iespēja apmeklēt peldēšanas nodarbības pašiem mazākajiem. Speciāliste no Preiļiem Diāna Vucāne vada nodarbības kā zīdaiņiem, tā bērniem līdz 6 gadu vecumam.

    Diāna strādā katru sestdienu, ir divas grupiņas zīdaiņiem, un tālāk grupiņas sadalītas pa vecuma posmiem: bērniem vecumā no gada līdz diviem, no diviem līdz trīs, no trīs līdz četriem, no četriem līdz pieciem gadiem, un ir daži sešus gadus veci bērniņi.

Diāna pauž pārsteigumu un prieku, ka mazā pilsētā bez reklāmas par nodarbībām atsaucība ir ļoti liela, visas nodarbību grupiņas ir pilnas. Diāna uzteic pašvaldības sperto drosmīgo soli par baseina izveidi un atzīmē kvalitatīvi sniegto pakalpojumu.

Diāna stāsta: Šobrīd, it sevišķi Latgalē, sākas šis baseinu celšanas bums, un es kā speciāliste varu pateikt tikai vienu, ka tas ir tikai pozitīvi. Iemaņas, ko baseins sniedz gan bērniem, gan jaundzimušajiem un arī citām paaudzēm, ir neatsverama sastāvdaļa no veselīga dzīvesveida, ko Latvijā propagandē. Peldēšana ir arī iekļauta nacionālajā valsts programmā kā sporta veids, bet nu diemžēl, bieži deputāti, tiekot pie varas, aizmirst par to, un es tiešām gribu vēlreiz teikt Ilūkstes deputātiem paldies par šo iespēju, jo jau tagad ir darba rezultāti.

Ar šo grupiņu strādājam no janvāra, un trīs mēnešu laikā rezultāti ir manāmi! Bērniem pirmām kārtām tā ir fiziskā attīstība, jo ūdenī bērns ir bezsvara stāvoklī, un, kustinot gan rociņas, gan kājiņas muskulīši it kā paši strādā, un nevienā sporta veidā šo gan muskulīšu, gan arī vestibulārā aparāta attīstību nevar dabūt tik labā līmenī, kā tas ir ūdenī. Ja skatās apmācības procesu – jo mazāks bērniņš, jo vieglāk šo apmācību veikt, jo šis iedzimtais sindroms māmiņas ķermenī, māmiņas puncītī ūdens vidē ir saglabājies, un ir tā, ka otrajā, trešajā nodarbībā, kad es redzu, ka bērniņš ir gatavs, un lieku viņu zem ūdens, māmiņas spiedz no laimes un pašas netic, ka tas notiek ar viņu bērniņiem. Vecāki ir teikuši, ka bērniņi pēc nu jau trīs mēnešu treniņiem ir kļuvuši drošāki, ir kļuvuši veselīgāki, un, kas var būt labāks par to! Es no šī darba gūstu tikai pozitīvas emocijas, tas ir darbs, kas sniedz gandarījumu, gan, skatoties, kā bērniņš attīstās, gan arī to, kā vecākiem patīk šis process. Un jāuzteic, ka Ilūkstes baseins ir viens no retajiem baseiniem, kas uztur tādu temperatūru, lai bērniņam būtu komfortabli, – tie ir 34,35 grādi. Protams, iespējams, ka tās ir lielākas izmaksas, bet, ja vecāki var atvest pusotru mēnesi vecu bērniņu un viņš jūtas šeit, ūdenī, komfortabli, tas nozīmē, ka šī investīcija no pašvaldības ir vietā!

Man tiešām ir gandarījums, un domāju, pašvaldībai var būt lepnums, ka tā ir nodrošinājusi saviem bērniem šo iespēju, un tas ir tikai apsveicami. Arī citos baseinos, kur strādāju, Ilūksti lieku par piemēru, pirmām kārtām gan par telpām, gan par šo mazo baseinu, gan personālu, kas vienmēr ir laipns un atsaucīgs, un arī par pašiem iedzīvotājiem, kas izmanto šo iespēju, ko varbūt ne liela pašvaldība ir radījusi. Varbūt kādreiz kāds ir arī nosodījis, jo iztērēti lieli līdzekļi, bet tā ir investīcija nākotnē, kas paliks ilgi un ilgi.”

 

Plašāku interviju lasiet Ilūkstes Novada Vēstis” 5. aprīļa numurā.

 

1