Aug mežs – augam arī mēs

IMG 4502     Jau piekto gadu pēc kārtas Pilskalnes pagasta bibliotēka sadarbībā ar Ilūkstes 1. vidusskolu un AS „Latvijas valsts meži” (LVM) dodas stādīt mežu. Meža dienas – 2016 notika ar devīzi „Aug mežs – augam arī mēs”.

 Meža dienām ir senas tradīcijas. To pirmsākumi meklējami jau pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, kad tika izstrādāts apstādīšanas un izdaiļošanas darba plāns valsts mērogā. Tās tiek rīkotas ar mērķi veicināt cilvēku izpratnes veidošanu par mežu un meža nozari.

Šogad 8. klases skolēni un viņu audzinātāja Aiva Šaršūne devās uz Ilūkstes mežu stādīt priedītes, tas bija pasākums, kurā klase varēja kopīgi darboties un ieraudzīt patīkamu rezultātu – topošo priedīšu mežu. Ir jauki apzināties, ka papildinām mežaudzi un nākotnē varēsim redzēt, kā tā augs līdz ar mums.

Pēc padarītā darba visi tika garšīgu pacienāti, kā arī bija iespēja atpūsties un piedalīties atjautības konkursā, viktorīnā un sporta stafetēs, kurās veiksminieki tika apbalvoti ar saldumiem.

Pilskalnes pagasta bibliotēka pateicas visiem Meža dienu dalībniekiem! Īpašs paldies LVM darbiniekiem Aivaram Litiņam un Jurim Valpēteram, skolēnu vecākiem Maiguram Krievānam un Valdim Timšānam par sniegto palīdzību transporta organizēšanā, kā arī Vitai Litiņai par konkursu, viktorīnu un spēļu vadīšanu un organizēšanu. PALDIES!


Pilskalnes pagasta bibliotēkas

vadītāja Zita Timšāne

 

IMG 4556

IMG 4563

IMG 4590

IMG 4624