Atraktīvi un radoši aizritējuši Lasīšanas svētki Subatē

IMG 6465     27. maijā Subates Ezermalas parkā notika 9. Ilūkstes novada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas lasīšanas svētki. Ilūkstes novada centrālās bibliotēkas direktore Ināra Valpētere sveica lasītājus un norādīja, ka 2015. gadā grāmatu lasīšanā iesaistījās 189 bērni un jaunieši un 22 vecāki, tā sekmējot lasīšanas prieku ģimenē.

 Kā apsveikuma vārdos teica Subates pilsētas un Prodes pagasta pārvaldniece Sofija Glūmāne: „Lasīšana – tā ir vislabākā no visām atkarībām.”

Ekspertus no novada bibliotēkām, skolām un bērnudārziem sagaidīja spoža saule un zilas debesis. Pasākumu atklāja un vadīja Subates pamatskolas 8. klases meitenes, iejutušās bērnu žūrijas grāmatu varoņu lomās – govs Ukulele, vilks, kurš izvēlās no grāmatas un Eiropas bibliotēku apceļotājs lācis Tobiass. Viņiem palīdzēja 4., 6. klases skolēni (attēlojot grāmatu varoņus Brigitu un 3 brāļus aļņus, Risto Reperi un japāņu kaķi Tamu) – iepazīstināja ar grāmatu iegūtajām vietām. Svētku dalībniekus ar dziesmām priecēja Subates pamatskolas 1.-4. klašu ansamblis un solisti skolotājas Daigas Martinsones vadībā. Ģitāras spēlēja 8. klases meitenes. Par pasākuma hītu kļuva Subates kultūras nama deju grupas „Ritmuss” priekšnesums „Vai otrā grupa mani dzird?”. Apbalvoti tika ne tikai lasīšanas eksperti, bet arī viņu palīgi – Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš”, Subates un Bebrenes skolu skolotājas.

Pēc svinīgā pasākuma notika sātīgu pusdienu baudīšana, par tām bija parūpējušās Subates pamatskolas pavāres. Varēja iegādāties arī subatiešu ceptās kūkas, netrūka arī gardumu, ko bija sagādājusi Ilūkstes novada centrālā bibliotēka. Vienlaikus uz skatuves varēja laisties trakulīgās dejās pasākumu vadītāju vadībā. Atsaucība bija milzīga. Bija iespēja apmeklēt arī radošās darbnīcas, izvingrinot gan prātu („Vai atceries, ko lasīji?”), gan, pārbaudot roku veiklību („Košas tulpītes”), gan reakcijas ātrumu un precizitāti, metot bumbiņas grozā, tā nopelnot arī saldās balvas. Par jauki pavadīto dienu ciemiņi atstāja novēlējumus ierakstu un zīmējumu veidā „Atsauksmju grāmatā”. Paldies arī Subates pamatskolas skolotājiem par atbalstu pasākumā! Skaistos mirkļus varēja iemūžināt, fotografējoties „Pie dāmas ar pazudušo pērtiķi” vai kopā ar govi, vilku un lāci.

Uz tikšanos nākamgad Ilūkstē!

Aija Lošaka, bibliotekāre

IMG 6480

IMG 6481

IMG 6504

IMG 6556

IMG 6562