Ar novada komandas uzvaru noslēgusies Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņa

DSC 8214      Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņa notiek jau otro gadu pēc kārtas. Pasākums ilgst 9 mēnešus. Kausa izcīņas sacensībām ir 8 posmi, un devītais ir noslēdzošais, kurā tiek paziņoti sacensību rezultāti.

     Sacensību mērķis ir stiprināt valstiski patriotiskās vērtības un zināšanas par valsts drošību un aizsardzību, vienlaikus veicinot bērnu un jauniešu (vecumā no 13 līdz 25 gadiem) sportiskās aktivitātes. Tāpat mērķis ir katru gadu noteikt labāko jauniešu komandu un stiprināt sadarbību starp Sēlijas novadu jauniešu – jaunsargu, dažādu skolas sporta un tūrisma pulciņu dalībnieku – komandām, arī aktīvi un patīkami pavadīt laiku. Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņas uzdevumi ir veicināt saturīgu, sportisku laika pavadīšanu ar patriotisku, daļēji profesionālu ievirzi un izglītot jaunatni un viņu vecākus (kā sekundāro mērķauditoriju), kā arī sabiedrību kopumā par valsts aizsardzības un drošības jautājumiem.

Sacensību norises vietas ir Sēlijas novada pašvaldību un sadarbības novada teritorijas – Aknīste, Ilūkste, Jaunjelgava, Jēkabpils novads, Krustpils, Nereta, Sala un Viesīte. Sacensības norit vairākos posmos laikā no 2016. gada marta līdz novembrim. Sacensību dalībnieki ir jauniešu komandas, katrā komandā ir četri dalībnieki, kas pārstāv savu novadu. Vismaz viens komandas dalībnieks ir meitene.

12. novembrī Jaunjelgavā notika pēdējais šī gada Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņas posms – orientēšanās sacensības. Tajās piedalījās Ilūkstes, Jaunjelgavas, Krustpils Salas un Viesītes novadu jauniešu komandas. Sacensības ilga aptuveni divas stundas, šajā laikā dalībniekiem bija jāatrod vairāk nekā 15 kontrolpunkti. Pirmo vietu šajā posmā ieguva Krustpils novada komanda, otro – Jaunjelgavas novada komanda un trešo – Salas novada komanda. Mūsu novada komanda (Dinija Rimoviča, Alīna Kovaļčuka, Kalvis Krievāns un Dāvis Kurmis) ieguva 4. vietu. Paldies mūsu jauniešiem!

Pēc pēdējā posma noslēguma tika paziņoti sacensību uzvarētāji kopvērtējumā – Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa ieguvēji. Jauniešus uzrunāja un kausu pasniedza bijušais jūras kara flotes virsnieks, viceadmirālis, Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Gaidis Andrejs Zeibots. 3. vietu ieguva Salas novads ar 36,5 punktiem, 2. vietā ierindojās Aknīstes novads ar 37 punktiem, bet godalgoto 1. vietu izcīnīja Ilūkstes novads ar 56 punktiem. Prieks, ka Ilūkstes novada jaunieši kopīgiem spēkiem šogad ir ieguvuši šo kausu!

No Ilūkstes novada sacensībās kopumā piedalījās vairāk nekā 30 jauniešu. Daži jaunieši piedalījās vairākos posmos. Pateicamies katram jaunietim par dalību pasākumā!

Jau nākamā gada martā sāksies Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņas nākamo sacensību pirmais posms.

 

 

DSC 8228

DSC 8236

DSC 8238

IMG 9743