Apmeklējot Raiņa "Bērnistabas" Berķenelē atklāšanas pasākumu

berkenele        9.decembrī Ilūkstes PII “Zvaniņš” vecākās grupas “Ābolītis” bērni ar pedagogiem I.Sidorovu, V.Vanageli, L.Jukšu, iestādes vadītāju I.Strodi un vecākiem piedalījās Daugavpils novada Raiņa mājā Berķenelē jaunas ekspozīcijas “Bērnistaba” atklāšanas pasākumā “Vienīgā aina.Atminējums.” Mēs parakstījāmies viesu rullī, noskatījāmies Valmieras drāmas teātra izrādi “Bērns vārdā Rainis”.

        Aktieri Inese Ramute un Mārtiņš Meiers parādīja,kā spēlējās un ko juta Rainis, kad vēl bija mazais Jānis Pliekšāns. Izrādes galvenie varoņi bija akmentiņi. Pirms ekspozīcijas atklāšanas bērni tika iesaistīti improvizētā priekšnesumā, kuru vadīja aktieris Ivars Brakovskis un Bērnu un jauniešu teātra studija “Berķeneles kamolītis”.

      Jaunā ekspozīcija izveidota sadarbībā ar mākslinieci Kristiānu Dimiteri, tajā interaktīvā veidā var iepazīt Raiņa bērnības laika dzīves vidi un zināšanu apguves procesu.Šis pasākums bija noslēdzošā aktivitāte J.Raiņa 150. jubilejas gadā.

        Mēs pateicamies Raiņa mājas Berķenelē direktorei par ielūgumu piedalīties pasākumā, Ilūkstes novada pašvaldībai par piešķirto transportu, šoferim P.Ruļukam un vecākiem par atbalstu.

                                                       Pirmsskolas skolotāja V.Vanagele.

berkenele1

berkenele2

berkenele3

berkenele4

berkenele5

berkenele6

berkenele7