Adventa laiks Raudas internātpamatskolā

20151203 173052       Ir pienācis ilgi gaidītais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Paši skaistākie no svētkiem ir gaidīšanas svētki, kad katra diena mūs arvien vairāk pietuvina kādam priecīgajam Ziemassvētku notikumam. Gaidot Ziemassvētkus, prātā nāk labas un gaišas domas un rodas vēlme vienam otru apdāvināt.  

      Arī Raudas internātskolā par svētku tuvošanos liecina uz logiem dejojošas sniegpārsliņas, skolēnu gatavotās dāvaniņas un apsveikumi, Ziemassvētku dziesmas un dzejoļi un sveču liesmas adventa vainagā. Svētki sev līdzi atved mīļus un gaidītus, kā arī pavisam negaidītus ciemiņus.

      Jau trīs gadus mūsu skolai ir izveidojusies sadarbība ar Latvijas dzelzceļa Līksnas, Nīcgales, Vaboles, Jersikas, Trepes, Līvānu un Daugavpils dzelzceļa stacijām. Šogad Adventa laikā, dzelzceļa staciju darbinieces viesojās mūsu skolā, lai iepazītos ar skolēniem un dāvinātu viņiem prieku. Ciemiņi viesojās katrā internāta grupiņā. Sākumā mazliet nedroši. Bet bērnu patiesais prieks iedrošina un atver sirdi draudzībai. Ciemiņi katrai internāta grupai bija sagatavojuši interesantus un āķīgus uzdevumus. Mēmajā šovā katrs varēja parādīt savu izdomu un atraktivitāti. Tika sarīkotas arī pikošanās sacensības. Katrs skolēns zīmēja “smaidiņu”, kas attēloja viņa garastāvokli. Smaidīgo sejiņu galerija liecināja par to, ka kopā pavadītais laiks ikvienam ir uzdāvinājis prieku, pozitīvas emocijas un mīlestību. Katram bērnam ciemiņi bija sarūpējuši arī kādu īpašu Ziemassvētku dāvanu – rotaļlietas un garšīgas konfektes. Atvadoties ciemiņi uzdāvināja skolai divas aploksnes. Dzeltenajā aploksnē skolēni visu nākamo gadu krās savus labos darbus, bet melnajā – nedarbus. Apsolām censties, lai gada noslēgumā labo darbu būtu daudz vairāk nekā blēņu.

      5. decembrī bērni ar nepacietību gaidīja draugus no Rīgas. Šogad mūsu skolā ciemojās Elitas meita Marta, Kārlis, Dzintars un Agnese . Vislielākā un patiesākā dāvana, ko savā dāvanu maisā atveda šie jaunieši ir mīlestība un kopā būšanas prieks. Skanīgās dziesmās tika izdziedāts, cik svarīga ir Dieva mīlestība un mīlestība uz citiem cilvēkiem. Pēc tam tika sarīkotas jautras stafetes. Dziedot, spēlējot spēles, dāvājot prieku un vienkārši esot kopā, gan bērni, gan skolas viesi atzina, ka uzdāvināt kādam mīlestību ir tik vienkārši. Nav jātērē daudz naudas, vai jāstāv garā rindā lielveikalā. Pietiek ar velēšanos dot. Patiess smaids, kāds labs vārds vai laiks, ko pavadi ar kādu kopā, var būt nenovērtējama dāvana. Un, dāvinot šādas dāvanas, dāvinātājs kļūst bagātāks un izjūt patiesu dāvināšanas prieku.

       Gan bērni, gan skolotāji saka lielu paldies visiem skolas draugiem, kuri rūpējas un dāvā savu mīlestību un sirds siltumu. Īpaši siltus un mīļus sveicienus nosūtām Elitai. Lai Dievs viņu svētī un dāvā daudz žēlastības šajā klusajā un gaišajā Adventa laikā!

      Visiem Raudas internātpamatskolas labvēļiem un draugiem novēlam izjust patieso gaidīšanas prieku! Lai šis klusais un priecīgais gaidīšanas laiks ir cerību, miera un žēlastības laiks!

20151205 153835